20 січня 2025, 19:01

Що робити, якщо з вашої картки вкрали гроші

Координаційний центр з надання правничої допомоги

Щоб убезпечити свої картки, варто дотримуватися рекомендацій: нікому не повідомляти PIN-код, CVV-код, термін дії картки чи паролі від онлайн-банкінгу встановити ліміти на операції та підключити SMS-оповіщення про всі транзакції не проводити платіжні операції з чужих пристроїв. Що робити, якщо гроші з картки все-таки вкрали — про це у консультації Координаційного центру з надання правничої допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінсоцполітики: Пільги на ЖКП нараховуватимуться для всіх за єдиним підходом"

Одразу після виявлення факту списання коштів з вашої банківської карти без вашого відома необхідно якнайшвидше заблокувати картку. Це можна зробити:

  • через онлайн-банкінг
  • зателефонувати в банк на гарячу лінію
  • особисто звернутися до найближчого відділення банку.

Якщо ви впевнені, що нікому не передавали конфіденційну інформацію

Звертайтеся до банку. Напишіть заяву про повернення списаних грошей.

Банк має провести внутрішнє розслідування та може повернути кошти, якщо списання справді відбулося не з вини клієнта.

Якщо банк не повертає кошти, можна звернутися до суду.

Якщо ви самостійно розкрили конфіденційну інформацію

Наприклад, доступ до онлайн-банкінгу чи передали дані карти стороннім особам чи навіть вашим знайомим. Це порушення умов договору з банком і правил користування банківською картою. Гроші повернути буде значно складніше або неможливо.

Що можна зробити

Звернутися до поліції із заявою про вчинення злочину. Слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Звернутися до кіберполіції: за телефоном 0 800 505 170 чи заповнити онлайн-форму на вебсайті.

Якщо зловмисника знайдуть і його провина буде доведена у суді, то потерпілі мають право на відшкодування матеріальних і моральних збитків. Для цього подається відповідний позов до суду.

Як отримати консультацію юриста від системи БПД

Офлайн і онлайн, деталі за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати