02 червня 2015, 11:57

Ще один суд відмовив КДКА у бажанні позиватися до ВКДКА

Прес-служба ВКДКА

Закарпатський окружний адміністративний суд закрив провадження у справі за позовом КДКА Закарпатської області проти Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Встановлено відсутність правових підстав та повноважень для оскарження позивачем дій ВКДКА по організації розгляду скарги на рішення КДКА регіону, повідомляє прес-служба ВКДКА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідна ухвала ЗОАС від 20.05.2015 №807/64/15 надійшла до секретаріату ВКДКА.

Зокрема, суд, проаналізувавши положення Кодексу адміністративного судочинства та Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, зробив висновок, що ВКДКА є органом, на який законодавцем покладені функції контролю за діяльністю КДКА регіонів, в тому числі, при вирішенні ними питання стосовно дисциплінарної відповідальності адвокатів.

Обґрунтовуючи позов, КДКА Закарпатської області стверджувала, що своїми діями стосовно організації розгляду скарги адвоката на рішення дисциплінарної палати Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури поставила під сумнів компетентність КДКА та правомірність прийнятого рішення. ЗОАС спростував це твердження тим, що розгляд скарг на рішення КДКА є завданням ВКДКА та її прямим обов’язком. Також суд звернув увагу на те, що сторонами у справі є адвокат, стосовно якого порушено дисциплінарну справу, та особа, яка ініціювала питання про відповідальність адвоката.

«Саме цим особам, враховуючи положення ч.1 ст.42 Закону, надано право на оскарження прийнятого за результатами розгляду такої справи рішення. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону стороною у дисциплінарній справі не є, – зазначено в ухвалі ЗОАС. – Більше того, вона є органом, рішення якого переглядається, тому права на оскарження рішення, прийнятого за результатами такого перегляду, як і дій щодо організації та виконання покладених на «орган контролю» функцій перегляду, регіональній комісії законом не надано».

Нагадаємо, раніше Хмельницький окружний адміністративний суд також відмовив КДКА Хмельницької області у задоволенні позову проти ВКДКА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати