10 травня 2022, 12:16

Сейм Литви одноголосно визнав росію терористичною державою

Сейм Литви одноголосно визнав росію терористичною державою та визнав дії рф в Україні - геноцидом Українського народу. Резолюція отримала 128 голосів "за".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Поради для примусово депортованих до рф громадян України"

У Резолюції Сейм констатував, що російські збройні сили та найманці скоїли масові військові злочини на території України, особливо у містах Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель.

Згідно з документом, мета російських військових полягала у повному чи частковому знищенні української нації, її духу шляхом убивства цілих сімей, у тому числі дітей,  їх викрадення, завдання тортур, згвалтування, у тому числі й неповнолітніх, знущання над тілами вбитих та закатованих.

Литовський парламент також постановив, що Литва братиме участь у притягненні воєнних злочинців з росії до неминучої відповідальності міжнародним трибуналом.

Сейм Литви закликає до того, щоб цей трибунал мав повноваження видавати міжнародні ордери на арешт, і щоб імунітетом не обмежувалася недоторканність держави або глав держав та урядів та інших державних посадових осіб.

Констатується також, що обстрілюючи та вчиняючи насильство над мирним населенням України, росія вдається до тероризму.

Нагадаємо, Естонія, Латвія, Польща та Канада визнали злочини росії в Україні геноцидом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати