21 квітня 2022, 13:10

Естонія та Латвія визнали дії росії в Україні геноцидом

Парламентарі Естонії та Латвії прийняли історичне для України рішення. Визнали дії росії в Україні геноцидом українського народу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада офіційно визнала дії, вчинені рф, геноцидом Українського народу"

Сьогодні парламентарі Естонії першими розглянули питання про визнання геноциду, який вчинила росія на території України у ХХІ столітті. Разом із тим, визнання дій росії геноцидом важливо не лише для України, але і для Європи, і для решти світу.

"росія сьогодні виймає з шухляд минулого століття і повертає до реальності найбільш нелюдські, антигуманні практики, які вже давно засуджені на всіх рівнях і в усіх країнах. Мова йде про прагнення знищити, стерти з лиця землі цілий народ. Саме так, як це було під час Голодомору. Саме так, як це було під час Голокосту. Ганебна, страшна, нелюдська практика геноциду повинна бути назавжди стерта з життя світу. Найменші натяки і прояви на неї повинні бути засуджені і покарані до того, як перетворяться на катастрофу. Світовий порядок ХХІ століття не повинен містити самої можливості геноциду. Це - висока і велика місія для всіх людей доброї волі на нашій планеті. І Естонія сьогодні зробила перший крок до того, щоб цю місію виконати",- прокоментувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

"російська федерація здійснила акти геноциду, зокрема і масові звірства, щодо мирного населення на тимчасово окупованих територіях, зокрема у містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь та Маріуполь, а також у багатьох інших населених пунктах України. Вони полягають у вбивстві, викраденні людей, депортації, позбавленні волі, тортурах, зґвалтуванні, а також оскверненні трупів", — йдеться в заяві.

У 1993 році Естонія теж стала першою у світі, яка визнала вчинений радянською владою Голодомор геноцидом українського народу

Парламент Латвії також одноголосно прийняв заяву про російську агресію та військові злочини в Україні, визнавши, що росія в даний час здійснює геноцид проти українського народу.

Сейм також закликав країни-члени Європейського Союзу негайно припинити імпорт російської нафти та газу.

У заяві депутати посилаються на численні докази масових жорстоких злочинів, скоєних російською армією: вбивства, катування, сексуальні знущання та осквернення мирного населення України, у тому числі жінок і дітей у Бучі, Ірпіні, Маріуполі та інших місцях.

"Латвія, як член ООН, Ради Європи, ЄС і НАТО, які захищають демократичні цінності, не може прийняти дії російської федерації щодо масового знищення українського народу", - йдеться у повідомленні.

У своїй заяві Сейм Латвії підтримує ініціативи демократичних держав щодо консолідації зусиль шляхом збору та розслідування доказів військових злочинів, вчинених по всій Україні російською федерацією. Сейм також вшановує мужність і героїзм захисників і жителів України та віддає шану всім жертвам російської агресії в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати