За ініціативою керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури генеральним прокурором за погодженням із директором Національного антикорупційного бюро України 30 червня затверджено новий штатний розпис САП, яким передбачено збільшення кількості прокурорів. Про це повідомила пресслужба САП.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Доля штрафів щодо РРО під час війни".
Як зазначається, зміни відповідають потребам роботи за складних часів повномасштабного вторгнення, адже 13 з 57 прокурорів САП перебувають у ЗСУ, а враховуючи суттєву активізацію роботи антикорупційних органів впродовж минулого року навантаження на кожного прокурора САП значно зросло. Наразі прокурорами САП підтримується публічне обвинувачення у близько 250 кримінальних провадженнях. Водночас лише за перше півріччя 2023 року повідомлено про підозру понад 120 осіб, до суду скеровано майже 60 кримінальних проваджень, що вже більше, ніж за весь 2022 рік.
Олександр Клименко, керівник САП, сказав, що збільшення кількості прокурорів передусім спрямоване на посилення результативності та підвищення якості роботи САП: "Нові виклики сьогодення, які зобовʼязують нас тримати на контролі корупційні злочини та попереджати їх вчинення на усіх рівнях та усіма гілками влади, зумовлюють необхідність створення сильної антикорупційної прокуратури з доброчесними професіоналами. Саме тому ми плануємо не зволікати та найближчим часом оголосити конкурс на 7 вакантних посад прокурорів".
Керівник САП також зазначив, що для повноцінного посилення антикорупційної прокуратури потрібні зміни в законодавство і зараз ми робимо те, що можливо до прийняття таких змін.
У САП заявили, що з метою підвищення ефективності, зважаючи на труднощі, з якими щодня стикаються прокурори у своїй діяльності, ухвалено рішення не лише про добір нових прокурорів, а й проведення реорганізації структурних підрозділів САП.
Крім цього, у структурі САП зʼявиться нова адміністративна посада – заступник керівника управління САП – начальник першого відділу. Реорганізація посади зумовлена необхідністю не лише покращення адміністрування тих відділів САП, де керівники підрозділів стали на захист країни в лавах ЗСУ (3 начальники відділів з 6 та перший заступник керівника САП), а й для забезпечення швидкості та гнучкості у прийнятті рішень. Зміна у структурі перш за все має на меті збільшити ефективність як в процесуальній, так і адміністративній роботі та вивести якість роботи прокуратури на новий рівень.