18 квітня 2024, 13:16

Розвиток волонтерства серед здобувачів освіти: в Раді пропонують зміни

У Верховній Раді України пропонують адаптувати законодавство України до права Європейського Союзу в частині визнання результатів волонтерської діяльності, розвинути культуру соціальної відповідальності в суспільстві та збільшити частку суспільства, охоплену волонтерством.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОН презентує проєкт нового закону "Про професійну освіту"".

Так, у Раді зареєстровано законопроєкт №11159 від 09.04.2024 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти".

У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що законопроєктом передбачається внесення змін до законів "Про повну загальну середню освіту", "Про вищу освіту", "Про освіту" та "Про волонтерську діяльність":

  • закріплення права волонтерів на визнання набутих під час волонтерської діяльності компетентностей в порядку, передбаченому для визнання результатів неформальної та інформальної освіти;
  • закріплення обов’язку керівника закладу освіти щодо сприяння розвитку волонтерства серед учасників освітнього процесу;
  • уточнення права волонтера на зарахування часу волонтерської діяльності до часу практики незалежно від згоди закладу освіти;
  • встановлення обов’язковості документального підтвердження волонтерської діяльності;
  • визначення поняття "мотиваційний лист".

Як зазначається, з початком повномасштабної агресії рф в Україні актуалізувалися питання розвитку волонтерського руху, частка якого в суспільстві значно зросла: до волонтерства долучились представники різних вікових груп, що спільними зусиллями допомагають військовим та цивільним. На думку ініціаторів законопроєкту, таке явище має "стихійний характер та зумовлено спільними викликами для держави, тоді як в умовах відновлення та європейської інтеграції вбачається необхідним впровадження більш системної політики для розвитку культури соціальної відповідальності".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати