01 листопада 2023, 11:37

Розпочався автоматизований розподіл дисциплінарних скарг між членами ВРП

Пресслужба ВРП

З 1 листопада 2023 року відповідно до рішення Вищої ради правосуддя № 997/0/15-23 відновлюється розподіл між членами Ради скарг щодо дисциплінарного проступку судді та скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Триває прийом документів на посаду заступника голови ДСА України з питань цифрового розвитку".

"Для якнайшвидшого розблокування дисциплінарної функції ВРП секретаріатом ВРП проведена підготовча робота щодо групування та систематизації скарг для подальшого авторозподілу. Щодо послідовності авторозподілу повідомляємо, що спочатку розподілятимуться справи, дисциплінарне провадження в яких розпочато, однак не завершено. Таких скарг близько 800"– йдеться в повідомленні.

Наступними авторозподілу підлягатимуть скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Потім послідовно розподілятимуть близько 11 500 скарг, які надійшли з 5 серпня 2021 року до 31 жовтня 2023 року. 

У ВРП зазначили, що розподіл буде здійснюватися послідовно, з урахуванням необхідності об’єднання скарг, які стосуються однієї судової справи. Тобто скарги різних заявників щодо одного й того самого судді або скарги щодо суддів різних судових інстанцій, які здійснювали судочинство в одній судовій справі розподілятимуться члену ВРП, визначеному системою для перевірки першої такої скарги, перевірка якої членом Ради не завершена. Станом на 31 жовтня 2023 року налічується близько 2800 таких справ.

Такий підхід, заявили у ВРП, дасть змогу забезпечити всебічний, системний розгляд скарг, а також сприятиме ефективному застосуванню доповідачем критеріїв пріоритетності. Крім цього, здійснюватиметься розподіл нових справ та матеріалів, які надходитимуть до ВРП з 1 листопада 2023 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати