09 квітня 2021, 9:03

Рівні умови для усіх дилерів: АМКУ надав рекомендації ДП «Артемсіль»

Преслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України за результатами розгляду справи про порушення державним підприємством «Артемсіль» законодавства про захист економічної конкуренції надав ДП рекомендації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ розпочав розслідування ймовірної змови на ринку цукру"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Підприємство «Артемсіль» із січня до листопада 2020 року було монополістом на ринках солі для промислової переробки (частка ДП - 95 %) та кухонної солі (частка ДП - 69 %).

Комітет встановив, що у жовтні 2020 року 5-ть дилерів звернулися до ДП з проханням зменшити зазначені у контактах терміни постачання його продукції. Для цього вони уклали з підприємством додаткові угоди, в яких зазначалися уже суттєво скорочені строки постачання товару.

Таке зменшення термінів постачання товару для окремих дилерів, а загалом на той період у державного підприємства їх було 21, призвело до збільшення навантаження на виробничі потужності «Артемсолі» та виникнення ризиків невиконання контрактних зобов’язань перед іншими контрагентами.

Комітет дійшов висновку, що встановлення державним підприємством різних термінів відвантаження солі до окремих дилерів при рівнозначних угодах з ними без об’єктивно виправданих на те підстав, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним становищем на ринках первинної реалізації кухонної солі та солі для промислової переробки.  

Також Комітет дійшов висновку, що дії ДП «Артемсіль» по невідвантаженню товару окремим дилерам у встановлений контрактом строк, могли призвести до додаткового фінансового навантаження на них у зв’язку з простоєм вагонів.

Хоча «Артемсіль» повідомила АМКУ, що у листопаді 2020 року ДП ініціювало повернення умов дилерських контрактів до початкових, у Комітету відсутня інформація на підтвердження цього.

Відповідно, АМКУ рекомендував державному підприємству «Артемсіль» припинити  та усунути причини виникнення порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема – відмовитися від застосування різних умов до рівнозначних угод з дилерами та усунути причини ущемлення дилерів у вигляді порушення термінів відвантаження солі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати