Виконувач обов’язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук заявив, що рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною статті 366-1 ККУ та позбавлення повноважень НАЗК є тиском на всі антикорупційні органи.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Боротьба з корупцією не повинна порушувати принцип незалежності судової влади, – КСУ".
Про це інформує прес-служба САП у Facebook.
"Рішення Конституційного Суду України накладає великий негативний відбиток на всю роботу антикорупційних органів. Це суттєвий удар по механізму виявлення корупційних кримінальних правопорушень. Ми діяли у тісній взаємодії з НАЗК, яке надавало нам інформацію про виявлені порушення і невідповідності у деклараціях високопосадовців. Тепер, рішенням суду НАЗК позбавлено повноважень здійснювати перевірки, а ми у свою чергу позбавлені інформації", - ідеться у повідомленні.
Зокрема, визнання неконституційною статті 366-1 ККУ "звело нанівець велику частину роботи антикорупційних органів". Зазначається, що на сьогодні в провадженні САП та НАБУ перебуває 110 справ за фактами умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до декларацій. Про підозру у вчиненні правопорушень за ст. 366-1 КК України загалом повідомлено 43 особам, серед яких колишні народні депутати, судді, керівники державних органів та інші посадовці, стосовно більшості з них розслідування закінчено. У ВАКС на розгляді перебуває 17 кримінальних проваджень за ст. 366-1 КК України.
"Інше питання – щодо цивільної конфіскації, яку було запроваджено в листопаді минулого року, як новелу в системі запобігання корупції в Україні. Серед її переваг – можливість у більш стислі строки стягнути у дохід держави незаконно набутого чиновниками майна, оскільки не потребуватиме доведення вини в кримінальному процесі. З огляду на визначені повноваження та кадрові ресурси НАЗК було тим органом, що здійснювало виявлення та збір доказів необґрунтованості активів. Проте рішенням КСУ ці повноваження скасовані, що в свою чергу суттєво ускладнило оперативне виявлення подібних фактів та їх фіксацію", - зазначив Максим Грищук.
Також в.о. керівника САП, зауважив, що рішення Конституційного Суду не сприяє подоланню корупції, оскільки кількість розслідувань та перші вироки у справах показують нам наскільки великою є проблема корупції в Україні і наскільки глибоко вона засіла у зручних кріслах високопосадовців.
"Рішення Конституційного Суду України є тиском на всі антикорупційні органи. І перекреслюють всі здобутки і перемоги у боротьбі з цим негативним проявом в українському суспільстві", - підкреслив Максим Грищук.
(для перегляду натисніть на зображення)
Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року на сайті КСУ було опубліковане рішення суду, згідно якого суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.
У Трансперенсі Інтернешнл Україна прокоментували дане судове рішення, та зазначили, що воно приведе до низки критичних змін — загрози безвізу, не отримання потрібного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду та нівелювання антикорупційної реформи.
Колишній голова КСУ знайшов плагіат у рішенні щодо антикорупційної реформи
На виконання даного рішення суду НАЗК закрило доступ до реєстру декларацій.
У листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зазначалося, що в ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу.
Водночас Ольга Стефанішина прокоментувала, що позбавити українців безвізу з ЄС через рішення КСУ не вдасться.
29 жовтня Володимир Зеленський оголосив про скликання термінового закритого засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці й обороні країни.
На засіданні РНБО Президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді.
А в свою чергу на позачерговому засіданні Уряду ухвалено рішення щодо розблокування роботи НАЗК.
Окрім того, Президент України вніс до ВРУ як невідкладний законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду.