29 жовтня 2020, 17:00

Колишній голова КСУ знайшов плагіат у рішенні щодо антикорупційної реформи

Станіслав Шевчук виявив у тексті рішення щодо антикорупційної реформи шматки з есе Гамільтона про конституційну систему США

На рішення Конституційного Суду України щодо антикорупційного законодавства відреагував колишній глава КСУ Станіслав Шевчук


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент пропонує повністю звільнити склад КСУ та скасувати рішення щодо антикорупційної реформи".

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

Станіслав Шевчук помітив у скандальному рішенні КСУ плагіат на збірник есеїв "Федераліст".

"Зрозуміло, що судді КСУ, які голосували за це Рішення, ніколи не читали "Федераліст", інакше вони б звернули увагу, що там у проекті цього рішення, яке написав суддя Сліденко. Я завжди кажу своїм студентам, що з цього твору треба починати вивчати конституційне право. Це збірка есе Д.Джея, Д. Медісона та О.Гамільтона. Їх погляди на майбутній конституційний устрій США. А Сліденко добросовісно виконав своє завдання і видав ідеї О. Гамільтона за свої, з якими погодилась більшість суддів КСУ, що проголосувала за це рішення", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: "Обнулення по-українськи. Навіщо КСУ переорав антикорупційне поле".

Для порівняння він навів тези з рішення КСУ і цитати з "Федераліст". - тексти майже ідентичні.

Уривок із рішення КСУ:

"Конституційний суд України виходить із того, що судова влада, зважаючи на сутність її функцій, є найменш небезпечною для демократичного врядування та інших гілок державної влади, а також для природних прав людини, визначених Конституцією України, оскільки має найменше можливостей для їх порушення або негативного впливу на них. Адже законодавча влада встановлює правила, виконавча влада застосовує примус, а судова влада не має ні того, ні іншого. Судова влада не має ні військової, ні фінансової сили, ні безпосередніх важелів впливу на інші гілки державної влади, тому вона є найбільш вразливою до посягань інших гілок державної влади"

Цитата з "Федералістів":

"При уважному розгляді положення різних гілок влади стає очевидним, що в уряді, де вони розділені, судова влада через сутність своїх функцій завжди найменш небезпечна для політичних прав, визначених конституцією, бо у цієї влади найменші можливості для їх порушення або обмеження. Президент не лише розподіляє блага, але й тримає меч спільноти. Законодавча влада не лише розпоряджається скарбницею, але й визначає правила, що визначають обов’язки і права кожного громадянина. Судова влада, з іншого боку, не має ніякого впливу ні на меч, ні на скарбницю, не торкається ні сили, ні багатства суспільства і не може приймати рішень, що тягнуть за собою активні дії. Можна справедливо зробити висновок, що ця влада не володіє ні силою, ні волею, а виносить лише судження і в кінцевому рахунку залежить від допомоги виконавчої влади для втілення їх у життя".

(для перегляду натисніть на зображення)

Untitled 

Зрозуміло, що судді КСУ, які голосували за це Рішення, ніколи не читали «Федераліст», інакше вони б звернули увагу, що там у проекті цього рішення, яке написав суддя Сліденко. Я завжди кажу своїм студентам, що з цього твору треба починати вивчати конституційне право. Це збірка есе Д.Джея, Д. Медісона та О.Гамільтона. Їх погляди на майбутній конституційний устрій США. А Сліденко добросовісно виконав своє завдання і видав ідеї О. Гамільтона за свої, з якими погодилась більшість суддів КСУ, що проголосувала за це рішення.
«Конституційний Суд України виходить із того, що судова влада, зважаючи на сутність її функцій, є найменш небезпечною для демократичного врядування та інших гілок державної влади, а також для природних прав людини, визначених Конституцією України, оскільки має найменше можливостей для їх порушення або негативного впливу на них. Адже законодавча влада встановлює правила, виконавча влада застосовує примус, а судова влада не має ні того, ні іншого. Судова влада не має ні військової, ні фінансової сили, ні безпосередніх важелів впливу на інші гілки державної влади, тому вона є найбільш вразливою до посягань інших гілок державної влади».
А це - цитата з О.Гамільтона, Федералист 78:
«При внимательном рассмотрении положения различных властей становится очевидным, что в правительстве, где они разделены, судебная власть из-за существа своих функций всегда менее всего опасна для политических прав, определенных конституцией, ибо у этой власти самые малые возможности для их нарушения или ущемления. Президент не только распределяет блага, но и держит меч сообщества. Законодательная власть не только распоряжается казной, но и предписывает правила, определяющие обязанности и права каждого гражданина. Судебная власть, с другой стороны, не имеет никакого влияния ни на меч, ни на казну, не касается ни силы, ни богатства общества и не может принимать решений, влекущих за собой активные действия. Можно справедливо заключить, что эта власть не обладает ни силой, ни волей, а выносит только суждения и в конечном счете зависит от помощи исполнительной власти для претворения их в жизнь.»
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати