Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує, що сукупні світові збитки від невиробництва продукції, спричинені коронакризою, становитимуть близько 9 трильйонів доларів США до кінця наступного року з одночасним суттєвим збільшенням державного боргу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "СІМА пропонує інструментарій, щоб допомогти бізнесу відновитися".
Про це зазначають у ПАБУ.
Також попереджається, що ринки боргів можуть бути заморожені. Попри це МВФ закликає держави "щедро витрачати кошти на системи охорони здоров’я". Експерти Міжнародного валютного фонду радять розробникам політик таке: "Коли заходи щодо стримування втратять свою актуальність, політики повинні швидко бути переорієнтовані на підтримання попиту, стимулювання найму та відновлення бухгалтерських балансів у приватному та державному секторах для сприяння відновленню економіки. Фіскальний стимул, який координується між країнами зі спільним податковим простором, збільшить вигоду для всіх економік. Мораторій на повернення боргу та його реструктуризацію, можливо, потрібно буде продовжити на етапі відновлення".
МВФ також погодився з негайним прощенням боргу в розмірі 213 мільйонів доларів США для 25 найбідніших країн світу, які зазнали серйозних економічних проблем через кризу, спричинену поширенням COVID-19.
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва зазначила: "Ми надаємо гранти найбіднішим та найвразливішим членам для покриття боргових зобов’язань МВФ на початковій фазі протягом наступних шести місяців. Це допоможе їм спрямувати більше своїх обмежених фінансових ресурсів на життєво важливу швидку медичну допомогу тощо".
Так, держави G20 домовилися призупинити виплату боргів цього року за кредитами в 77 країнах.
Нагадаємо, IAASB оприлюднила проект оновленого МСА 600.