02 березня 2023, 11:10

Резонансна справа по екскерівнику аеропорту "Бориспіль". Адвокати подають апеляційну скаргу

Юридична компанія "Міллер"

Колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким визнала екскерівника аеропорту "Бориспіль" Євгенія Дихне та начальника служби орендних відносин у зловживанні службовим становищем. Вирок ще не набув чинності. В юридичній компанії "Міллер" повідомили, що будуть подавати апеляцію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВАКС ухвалив вирок у справі про завдання збитків ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»".

За що саме судять Дихне?

Так, партнер юридичної компанії "Міллер", адвокат Олексій Носов дослідив 10 000 сторінок справи за два роки та заявив, що в справі про корупцію, яка сьогодні вирішувалася в ВАКС, корупції немає.

Євгеній Дихне, бувши в.о. гендиректора аеропорту "Бориспіль", у 2016 році підписав договори, за якими площі летовища передавалися потенційним орендарям на час, поки Фонд держмайна проводив конкурс.

"Фонд – розпорядник не квапливий, який не працює за KPI у вигляді строків, і конкурси за договорами, які сьогодні стали фатальними для Дихне, тривали близько двох років. Це означає, що два роки пасажири аеропорту не отримували б послуги в непрацюючих закладах, а сам аеропорт мав би сплачувати покриття експлуатаційних витрат на неорендованих площах замість того, щоб отримувати надходження від орендних платежів. Аналогічні договори підписували усі директори "Борисполя", починаючи з 2011 року, бо проблема виникла не вчора, а її рішення придумав не Дихне. Їх було підписано близько 150"– зазначили в юридичній компанії.

Також там повідомили, що за керування Дихне аеропорт "Бориспіль" вдвічі наростив пасажиропотік та вийшов із фінансових збитків у великий плюс: у 2016 році прибуток склав 1,7 млрд грн. При цьому його обвинувачують у зловживанні службовим становищем, що завдало понад 15,7 млн грн збитків, тобто у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 364 ККУ.

Підстави для апеляції

Олексій Носов звернув увагу, що в отриманні неправомірної вигоди самого Євгенія Дихне не звинувачують. Те, що будь-якого його особистого інтересу у цій справі немає, визначено і в рішенні суду.

"Сьогодні на промові в суді Євгеній Дихне, який сповідує бізнес-підходи в управлінні держпідприємствами, підкреслив, що діяв виключно в інтересах аеропорту "Бориспіль". Ми поважаємо рішення суду, але будемо подавати апеляцію. Ми довели відсутність причинно-наслідкових зв’язків між діями Євгенія Дихне і тривалістю конкурсів, підтвердили факти отримання підприємством прибутків від укладення договорів, збільшення пасажиропотоку та покращення інфраструктури в період роботи Євгенія Дихне. Але ця справа вже зараз має звернути увагу законодавців на те, як архаїчність законодавства про державні підприємства шкодить державі. А ще на те, як гучні обвинувачення можуть ламати репутацію та кар’єру. Я радий, що ця справа викликала резонанс і багато людей зараз публічно висловлюють нам підтримку", – прокоментував Олексій Носов.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати