15 січня 2021, 13:32

Рекомендації щодо захисту дітей у цифровому середовищі тепер доступні українською мовою

Прес-служба Мінцифри

За ініціативи Міністерства цифрової трансформації України громадська організація "МІНЗМІН" за фінансової підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) створила переклад рекомендацій щодо захисту дітей у цифровому середовищі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифра трансформує українську митницю".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Зазначається, що самі рекомендації є результатом спільної роботи на загальносвітовому рівні, їхніми співавторами є фахівці з широкої міжнародної спільноти. Це інформація, поради та підказки з безпеки та захисту дітей у цифровому середовищі.

Керівник експертної групи з захищеності прав дітей в інтернеті директорату європейської інтеграції Мінцифри Олександра Коваленко підкреслює, що діти наражаються на ризики в онлайні — від проблем захисту конфіденційності та поширення свідомо неправдивих новин до контенту з елементами насильства, Інтернет-шахрайства, грумінгу, сексуальної експлуатації в цифровому середовищі.

Крім того, пандемія COVID-19 призвела до збільшення кількості дітей, які вперше почали користуватися Інтернетом для продовження своєї освіти та підтримки соціальної взаємодії. Багато батьків, як виявилося, не в змозі контролювати своїх дітей, наражаючи їх на ризик доступу до неприйнятного контенту або перетворення на мішень для злочинців, що створюють матеріали, пов’язані із сексуальними зловживаннями.

Рекомендації щодо захисту дітей у цифровому середовищі включають програми:

  • "Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян"
  • "Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для індустрій"
  • "Захист дітей у цифровому середовищі: рекомендації для органів державної влади"

Крім рекомендацій, підготували міні-книгу з правами та правилами безпеки дітей у цифровому середовищі, а також робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі за участі персонажа Санго — телефонного ніндзя, який допомагає дітям безпечно та із задоволенням проводити час у мережі.

Рекомендації стали основою для вебінарів Школи онлайн-безпеки дітей.

Нагадаємо, Мінцифра запускає національну онлайн-платформу електронної демократії ВзаємоДія.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати