19 вересня 2020, 10:56

РАУ створить робочу групу щодо обліку адвокатів у податковій службі

НААУ

На засіданні Ради адвокатів України 18 вересня 2020 року Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала створити Робочу групу, яка вивчатиме питання обліку адвокатів у Податковій службі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінекономіки розробило новий проект Стратегії розвитку ОПК України".

Про це повідомляє прес-служба НААУ.

Зазначається, що приводом для цього став лист від Державної податкової служби, в якому просять роз’яснити статус осіб, які займаються адвокатською діяльністю, але не є в ЄРАУ, та адвокатів, які здійснюють свою діяльність як фізичні особи-підприємці.

Лист уже був предметом обговорення під час зустрічі з представниками ДПС цього тижня.

"Податківці ретельно проаналізували наш закон "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" та процесуальні кодекси, і звертають увагу на те, що у Кримінальному процесуальному кодексі діє стаття 45, яка дозволяє здійснювати захист підозрюваного/обвинувачуваного виключно адвокату, який включений в ЄРАУ. Нас запитують: який статус має особа, яка не в ЄРАУ чи взагалі є ФОПом, чи однаковий у цієї особи статус із адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність і включений в ЄРАУ; як бути, якщо адвокат здійснює адвокатський запит, а в цей час він є ФОПом, і таке інше", - розповіла Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ підкреслила, що ці питання є гострими і потребують ретельного аналізу.

"Думаю, ми створимо Робочу групу при НААУ, яка ретельно вивчить ці питання. На мій погляд, мова йде не про те, щоб вирішувати питання про зменшення на нас податкового тиску і прирівняти в цій позиції нас з ФОП. А мова йде про зовсім інші акценти. На зустрічі ми виявили, що, наприклад, із 6,5 тисяч адвокатів у Києві та 7 тисяч – у Київській області, на обліку в Податковій стоять лише близько 2300 адвокатів. Решта, можливо, не здійснює адвокатську діяльність або зареєстровані як ФОПи. І за цим ми почули дуже важливий меседж, що цих ФОПів будуть зараз фільтрувати і дивитись, як вони здійснюють адвокатську діяльність і чи правильно вони поставлені на податковий облік. Це дзвіночок для наших адвокатів. А для нас - певна робота з роз’яснення законодавства", - зауважила Лідія Ізовітова.

https://unba.org.ua/news/5874-rau-stvorit-robochu-grupu-shodo-obliku-advokativ-u-podatkovij-sluzhbi.html?fbclid=IwAR1Ux5asf0oknSaLvLQq-VwkOXk8QZw28FGU65QEvn4hRe8jwt9t8yT8Yrk
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати