Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект щодо систем моніторингу стану безпеки.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.
Читайте також: "МОН пропонує для обговорення проект положення про інституційну форму здобуття професійної освіти".
Так, під час розгляду законопроекту №10120 на засіданні Комітету зазначалося, що проект спрямований на підвищення рівня протидії загрозам національній безпеці України, попередження, виявлення та припинення правопорушень, запобігання та оперативне реагування на надзвичайні події.
Крім цього, законопроектом передбачається внесення змін до деяких законодавчих актів України. Зокрема, Закон України "Про національну безпеку України" пропонується доповнити новою ст. 36 (комплексні системи моніторингу стану безпеки) щодо наділення сил безпеки, інших органів державної влади, а також органів місцевого самоврядування повноваженням створювати та використовувати комплексні системи моніторингу стану безпеки (далі - комплекси безпеки) з метою виконання покладених на них завдань (функцій). Передбачається, що єдині функціональні та технічні вимоги до комплексів безпеки, що створюються та використовуються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, встановлюються КМУ.
Положеннями ст. 36 цього Закону визначено також основні складові комплексів безпеки та запропоновано надати силам безпеки безпосередній доступ в режимі реального часу до інформації (даних) комплексів безпеки інших органів державної влади, а також органів місцевого самоврядування, у т.ч. із застосуванням програмних і технічних засобів власних інформаційно-телекомунікаційних систем. Порядок доступу до інформації комплексних систем моніторингу стану безпеки та ведення спеціального електронного архіву доступу, встановлюється КМУ.
Також пропонується встановити, що незаконні діяння щодо інформації (даних), отриманої у процесі функціонування комплексів безпеки, у т.ч. її незаконне використання, матимуть наслідком відповідальність згідно із законом.
Читайте також: "ДБР відклало проведення інтернет-голосування за кандидатів до нової РГК".
Так, для реалізації вищевказаного положення законопроект містить пропозицію щодо викладення ст. 2126 (здійснення незаконного доступу до інформації в інформаційних (автоматизованих) системах, незаконне виготовлення чи розповсюдження копій баз даних інформаційних (автоматизованих) систем) Кодексу України про адміністративні правопорушення в новій редакції. Проектом також пропонується внести зміни до ст. 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також до деяких статей Закону України "Про Національну поліцію".
Члени Комітету, проаналізувавши законопроект, відзначили його актуальність в сучасних умовах розвитку інформаційних технологій та існування загроз і небезпек. При цьому зазначалося, що вирішення питання щодо створення комплексних систем моніторингу стану безпеки та кардинальне поліпшення безпекової ситуації в країні може бути досягнуто лише завдяки об'єднанню зусиль та спільній скоординованій роботі сил безпеки, інших державних органів та органів місцевого самоврядування.