18 лютого 2021, 10:23

Раді пропонують внести зміни до статусу НАБУ

На розгляд Верховній Раді України був поданий проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміна порядку обрання на посади членів ВРП – подано законопроєкт"

У пояснювальні записці до законопроєкту № 5070 від 15.02.2021 йдеться про те, що своїми рішеннями Конституційний Суд визнав неконституційними положення Закону, якими Президент України наділявся повноваженнями, зокрема в частині створення Національного антикорупційного бюро України, призначення на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України тощо. Крім того, Суд відмітив, що такі повноваження Президента призводять до концентрації виконавчої влади.

Що пропонують змінити?

З урахування позицій Конституційного Суду автори законопроєкту пропонють внести зміни до окремих статей Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», а також Законів України «Про державну службу» та Закону України «Про Раду національної безпеки та оборони».

Пропонованими змінами передбачається:

1) змінити статус Національного бюро на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом;

2) визначити, що Національне бюро утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог Закону;

3) встановити особливості взаємодії Національного бюро із Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ), центральними органами виконавчої влади з метою унеможливлення втручання Уряду у діяльність бюро;

4) надати КМУ повноваження щодо призначення на посаду Директора Національного бюро та звільнення з цієї посади за наявності встановлених Законом підстав;

5) врегулювати порядок проведення конкурсного добору на посади Директора Національного бюро, визначивши, що добір організовує та проводить відповідна конкурсна комісія, яка формується з дев’яти осіб, із яких три особи визначаються РНБО, три особи визначаються КМУ, та три особи – визначаються КМУ на підставі пропозицій донорів, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції;

6) визначити, що зовнішню оцінку ефективності діяльності Національного бюро проводить комісія у складі трьох осіб, визначених КМУ на підставі пропозицій донорів, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Що ще передбачає положення проєкту?

Крім того, проєктом закону пропонується передбачити, що особа, яка станом на день набрання чинності цим Законом займає посаду першого заступника Директора НАБУ, здійснює всі його повноваження, передбачені законом, до моменту призначення Директора Національного антикорупційного бюро України в порядку, визначеному цим Законом.

Нагадаємо, у КУпАП може з’явитися поняття електронних доказів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати