18 лютого 2021, 9:00

Зміна порядку обрання на посади членів ВРП – подано законопроєкт

У Верховні Раді України зареєстровано проєкт Закону щодо зміни порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У КУпАП може з’явитися поняття електронних доказів: подано законопроєкт"

Законопроєктом № 5068 від 15.02.2021 пропонується внести зміни до законів України "Про Регламент Верховної Ради України" та "Про Вищу раду правосуддя".

Що пропонується?

Положеннями проєкту Закону пропонується змінити порядок утворення та діяльності Етичної ради, до складу якої входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, та три особи, визначені міжнародними організаціями, з якими Україна протягом щонайменше останніх трьох років співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції та/або у сфері судової реформи.

Також пропонується визначити повноваження та порядок діяльності Етичної ради щодо встановлення відповідності кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності та надання органу обрання (призначення) списку кандидатів, рекомендованих для обрання (призначення) на посаду. Такий список має містити  кількість кандидатур, яка щонайменше вдвічі перевищує кількість вакантних посад членів Вищої ради правосуддя.

Хто зможе бути членом ВРП?

Обраним (призначеним) на посаду члена Вищої ради правосуддя зможе бути особа, яка подала документи у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду правосуддя", відповідає вимогам, визначеним Законом, пройшла спеціальну перевірку та включена до списку кандидатів, рекомендованих Етичною радою для обрання (призначення) на посаду члена Вищої ради правосуддя.

І це ще не все?

Крім того, законопроєктом визначається порядок діяльності Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя як самостійного структурного підрозділу. Призначення дисциплінарних інспекторів відбуватиметься за результатами конкурсу. Також проєктом визначаються їх правовий статус та обсяг повноважень.

Розділом ІІ законопроєкту передбачено здійснення Етичною радою протягом трьох місяців з дня затвердження її персонального складу оцінювання відповідності членів Вищої ради правосуддя (крім Голови Верховного Суду), обраних (призначених) до набрання чинності цим Законом, критеріям професійної етики та доброчесності. За результатами такого оцінювання Етична рада може ухвалити рішення про внесення відповідному органу мотивованої рекомендації про його звільнення.

Ще один законопроєкт щодо діяльності ВРП

Для реалізації положень вищезазначеного законопроєкту також внесено проєкт Закону України № 5069 від 15.02.2021 "Про внесення змін до статті 18832 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя". Цим законопроєктом передбачено встановлення адміністративної відповідальності за невиконання вимог інспектора ВРП щодо надання інформації або документів, або надання завідомо неправдивої інформації на такий запит, у тому числі недодержання встановлених законом строків. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати