08 лютого 2021, 13:06

Раді пропонують розширити перелік завдань органу державного фінансового контролю

На розгляд Верховній Раді України був поданий законопроєкт № 5022 від 04.02.2021 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань державного фінансового контролю в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Продаж майна в іпотеці та виконавчому провадженні: прийнято за основу законопроект"

У пояснювальній записці йдеться про те, що рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 02.12.2019 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки» Кабінету Міністрів України було доручено організувати перевірку стану додержання у 2017 – 2019 роках вимог законодавства у сфері видобутку, постачання та реалізації вугілля і природного газу, зокрема для забезпечення природним газом населення та суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію. Проте, працівникам Держаудитслужби деякими товариствами групи Нафтогаз було відмовлено у проведенні ревізії, мотивуючи це непідконтрольністю органам державного фінансового контролю.

За інформацією Держаудитслужби, попередніми ревізіями, проведеними органами державного фінансового контролю, у АТ «Укргазвидобування» встановлено порушень фінансової дисципліни на суму 1,9 млрд грн (еквівалент 158 млн дол. США), у ПАТ «Укрнафта» – 3,8 млрд грн (еквівалент 475 млн дол. США).

Ураховуючи викладене, на думку, авторів законопроєкту, необхідним є врегулювання питання щодо уточнення переліку суб’єктів господарювання, на які поширюються норми державного фінансового контролю.

Тому, цим проєктом Закону пропонується розширити перелік завдань органу державного фінансового контролю шляхом поширення державного фінансового контролю на суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше п'ятдесяти відсотків акцій (часток) належать суб’єктам господарювання державного сектору економіки.

Нагадаємо, Раді пропонують врегулювати іноземні інвестиції підприємствам у стратегічній сфері.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати