05 лютого 2021, 17:49

Раді пропонують врегулювати іноземні інвестиції підприємствам у стратегічній сфері

У Верховні Раді України розглядатимуть законопроект №5011 від 03.02.2021 щодо здійснення іноземних інвестицій у суб'єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада дозволить адвокатам, нотаріусам та арбітражним керуючим працювати на держслужбі".

Проєктом Закону пропонується врегулювати питання здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України, та визначає порядок проведення оцінки впливу таких інвестицій на національну безпеку України, яка на сьогодні відсутня.

Основними положеннями законопроекту є:

- уточнення необхідного понятійного апарату (визначаються поняття: види діяльності, що мають стратегічне значення для національної безпеки України; суб’єкт господарювання, що має стратегічне значення для національної безпеки України правочин щодо здійснення іноземних інвестицій);

- визначення принципів здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України, зокрема, забезпечення національних інтересів та безпеки України; мінімальність необхідного регулювання; об’єктивності та правової визначеності щодо повноважень і обов’язків державних органів, іноземних інвесторів, що здійснюють інвестиції у стратегічних сферах;

- визначення видів діяльності, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

Законопроект також визначає порядок здійснення оцінки впливу іноземних інвестицій у підприємства у стратегічній сфері, а саме: створення Міжвідомчої комісії з питань оцінки впливу іноземних інвестицій з метою здійснення оцінки впливу таких інвестицій на національну безпеку України, а також визначаються законодавчі норми щодо формування її складу та встановлення алгоритму дій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, у визначенні видів правочинів, які підлягають оцінці.

Автори законопроекту вважають, що прийняття положень даного акта дозволить іноземним інвесторам збільшити активи та присутність на ринку, отримати прибуток та забезпечення конкурентних переваг у стратегічних галузях. Щодо підприємств у стратегічних сферах, то вони матимуть змогу залучати інвестиції, враховуючи фактор доброчесності та надійності інвестора та походження інвестицій.

Нагадаємо, Рада ухвалила закон про переведення трудових книжок в е-форму.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати