15 травня 2021, 11:21

Раді пропонують підтримати законопроект про створення Етичної ради для перевірки членів ВРП

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 13 травня, народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів ВРП та діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП (№5068), поданий Президентом України як невідкладний.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП наголошує на важливості визначення критеріїв доброчесності"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Документ спрямований на вдосконалення процедури добору та перевірки доброчесності, етики кандидатів у члени Вищої ради правосуддя, посилення спроможності ВРП щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності шляхом створення служби дисциплінарних інспекторів.

Також законопроектом пропонується внести зміни до законів «Про Регламент Верховної Ради України» та «Про Вищу раду правосуддя» щодо 

  • порядку утворення та діяльності Етичної ради, до складу якої входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, та три особи, визначені міжнародними організаціями, з якими Україна протягом щонайменше останніх трьох років співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції та/або у сфері судової реформи відповідно до міжнародних договорів;
  • повноваження та порядок діяльності Етичної ради щодо встановлення відповідності кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності та надання органу обрання (призначення) списку кандидатів, рекомендованих для обрання (призначення) на посаду члена ВРП;
  •  порядок діяльності Служби дисциплінарних інспекторів ВРП як самостійного структурного підрозділу, призначення дисциплінарних інспекторів за результатами конкурсу, їх правовий статус та обсяг повноважень тощо.

За результатами обговорення, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5068.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати