Рада ухвалила законопроєкт №7147 про додаткові повноваження поліцейських в умовах війни.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомила голова партії Слуга Народу Олена Шуляк.
Додаткові повноваження поліцейських
За письмовим запитом поліцейський безоплатно зможе одержати від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб державної форми власності інформацію, необхідну для виконання завдань та повноважень поліції, зокрема про військовополонених.
До повноважень входить конвоювання осіб, затриманих за підозрою в учиненні кримінального правопорушення, узятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі, а також охорона їх у залі суду.
Поліцейськиї може утримувати в ізоляторах тимчасового тримання осіб, затриманих за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень, осіб, щодо яких як запобіжний захід застосовано тримання під вартою, осіб, підданих адміністративному арешту, а також обвинувачених і засуджених.
Також до повноважень додалося оперативне розмінування, техніко-криміналістичне забезпечення огляду місця події, в тому числі, пов’язаної з пожежами, та спеціальні вибухотехнічні роботи за фактами скоєння вибухів, надходження повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, загрозу вибуху.
Документ надає поліцейським можливість представництва та виконання зобов’язань України в Міжнародній організації кримінальної поліції – Інтерполі, співробітництва з Європейським поліцейським офісом (Європолом), та збору біометричних даних осіб, у тому числі шляхом дактилоскопіювання.▫️ Адміністративний нагляд відповідно до закону.
Закон також передбачає, що на час воєнного стану атестування поліцейських не проводиться. Поліцейські призовного віку на весь період їх служби в поліції отримують відстрочку від призову. Також під час воєнного стану поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності.