12 лютого 2024, 15:30

Рада з фінстабільності погодила концепцію створення в Україні системи страхування воєнних ризиків

Пресслужба НБУ

Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 5 лютого 2024 року погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків, що передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом. Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінансових установ: НБУ запрошує до обговорення".

Як зазначається, концепція розроблена за участю фахівців Світового банку, НБУ, Міністерства фінансів та Міністерства економіки.

"Визначена концепцією модель страхування воєнних ризиків передбачає запровадження обов’язкового та добровільного страхування, обговорюватиметься та впроваджуватиметься поетапно. Наступним кроком буде презентація та обговорення зазначеної концепції з представниками бізнесу.

Пропонована модель працюватиме за участю локальних страховиків, міжнародних перестраховиків та держави в особі спеціально створеного Державного агентства (або іншої установи, визначеної з міжнародними донорами за результатами майбутніх обговорень), і потребує розробки окремого законопроєкту. Подальше опрацювання моделі та підготовка змін до законодавства триватиме в межах робочої групи за участю фахівців НБУ, Міністерства фінансів і Міністерства економіки", – вказали в НБУ.

Під час засідання РФС розглянула і взяла до відома оновлений макроекономічний прогноз НБУ та огляд системних ризиків для фінансового сектору.

У НБУ зазначили, що основним припущенням прогнозу є відчутне зниження високих безпекових ризиків із 2025 року. Довше збереження таких ризиків негативно впливатиме на ділові та споживчі настрої, водночас значний стимул економіці може надати реалізація масштабних проєктів відбудови України та отримання заморожених російських активів. Нині ключовим системним ризиком є неритмічність надходження міжнародної допомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати