04 червня 2015, 17:36

Рада суддів затвердить порядок ведення суддівського досьє

Прес-центр судової влади

На черговому засіданні Ради суддів України 4 та 5 червня планується розглянути 17 питань порядку денного, серед яких – обговорення та затвердження Положення про порядок ведення суддівського досьє, повідомляє Прес-центр судової влади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серед іншого, Рада суддів розгляне цілий ряд організаційних питань, зокрема щодо скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів, щодо затвердження Типового положення про збори суддів судів загальної юрисдикції. Також Рада обговорить попередній перелік питань, що будуть виноситися на обговорення XIII з’їзду суддів України, визначиться з місцем його проведення, внесе зміни до Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішенням Ради суддів України від 22 жовтня 2010 року, обговорить реалізацію вимог Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» в частині наповнення Єдиного державного реєстру судових рішень тощо.

Новим для Ради суддів стане обговорення питання та затвердження Положення про порядок ведення суддівського досьє.

Суддівське досьє – це новела Закону України «Про судоустрій і статус суддів». По суті, це зібрана в одному місці інформація про суддю та його діяльність, більш детальний та розширений аналог особової справи. Зокрема, в суддівському досьє збиратиметься інформація не тільки про досягнення і заслуги судді, а й про недоліки та прорахунки.

Інформація про відповідність судді етичним та антикорупційним критеріям включатиме відомості про відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам; відповідність судді вимогам законодавства у сфері запобігання корупції; відповідність поведінки судді правилам суддівської етики. Досьє міститиме також інформацію про дисциплінарну відповідальність судді: кількість скарг на дії судді, дисциплінарні провадження та їх результати.

Особливо розгорнутим та детальним в суддівському досьє буде розділ про ефективність здійснення суддею судочинства. Він включатиме в себе інформацію про загальну кількість розглянутих справ; кількість скасованих судових рішень та підстави їх скасування; наявність та кількість рішень, що стали підставою для винесення рішень міжнародними судовими установами та іншими міжнародними організаціями, якими встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов’язань; кількість змінених судових рішень та підстави їх зміни; дотримання строків розгляду справи; середню тривалість виготовлення тексту вмотивованого рішення; судове навантаження, порівняно з іншими суддями у відповідному суді, регіоні з урахуванням інстанційності, спеціалізації суду та судді.

Разом з тим, суддівське досьє - це сукупність документів з обмеженим доступом, призначена, перш за все, для службового користування. Воно буде використовуватися як для кар’єрного росту судді, так і для позбавлення його повноважень.

Іститут суддівського досьє було введено за рекомендаціями Венеціанської комісії. Згідно з її зауваженнями, кар’єра кожного судді повинна залежати від його професійних якостей, відповідності морально-етичним критеріям та вимогам антикорупційного законодавства.

Більш детальну інформацію з теми «суддівське досьє» журналісти зможуть отримати під час брифінгу члена Ради суддів України, судді Вищого адміністративного суду України, голови Комітету етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Тетяни Чумаченко, який відбудеться 5 червня о 12.30 в приміщенні Державної судової адміністрації України за адресою м. Київ, вул. Липська 18/5.

Акредитація ЗМІ за телефонами: /044/277-76-34, /044/ 277-76-33 /097/123-19-17

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати