12 листопада 2019, 15:55

Рада прийняла за основу законопроект щодо урегулювання видобутку бурштину

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону №2240 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни щодо об'єднання територіальних громад: Рада прийняла за основу законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законопроектом пропонується врегулювати відносини щодо користування надрами з метою видобування бурштину, припинення незаконного видобування бурштину, зростання рівня життя населення в місці видобування бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель.

Так, передбачено:

  • встановити кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин, законність походження яких не підтверджується відповідними документами та за ухилення від рекультивації земель;
  • запровадити тимчасовий мораторій на вивезення необробленого бурштину за кордон та вимога застосування сертифікованого обладнання для його комплексного видобутку;
  • запровадити механізм резервування земельних ділянок для потреб надрокористування до початку проведення аукціону чи конкурсу;
  • запровадити єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.

Згідно із проектом, початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на видобуток бурштину складатиме двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за один гектар землі.

Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про надра, Земельного та Кримінального кодексів, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними", "Про угоди про розподіл продукції", "Про землеустрій", "Про митний тариф України", "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", Гірничого закону України.

Нагадаємо, стартував новий офіційний сайт ВРУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати