29 квітня 2021, 17:56

Рада попередньо підтримала вдосконалення системи оскраження публічних закупівель

Пресслужба ВРУ

29 квітня Верховна Рада України прийняла за основу закнопроект № 5309 "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зниження порогу електронних закупівель в Prozzoro заощадило державі понад 3 млрд у 2020 році"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ. 

Прийняття 5 лютого 2021 року Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Антимонопольний комітет України» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету», запустило процедуру створення в структурі АМКУ Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі - Комісія).

Внаслідок чого функція розгляду скарг в сфері публічних закупівель переходить від державних уповноважених АМКУ до державних уповноважених з розгляду скарг у сфері публічних закупівель Комісії, що буде функціонувати на базі АМКУ.

Законопроект вносить зміни до Закону «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) задля узгодження вищезазначених нововведень.  

Крім того, вносяться наступні зміни:

  • лізинг, включається до переліку послуг, на які поширюється дія Закону;
  • конкретизовано  види послуг, на які не поширюється дія Закону;
  • встановлено чітки строки оприлюднення інформації про закупівлю під час проведення спрощеної закупівлі тощо.

Також пропонується внести зміни до Закону «Про запобігання корупції», де до числа службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, пропонується віднести уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати