19 квітня 2021, 12:46

Зниження порогу електронних закупівель в Prozzoro заощадило державі понад 3 млрд у 2020 році

Пресслужба Мінекономіки

Рік тому, 19 квітня 2020 року, набула чинності нова редакція Закону “Про публічні закупівлі”, що запровадила спрощені закупівлі від 50 тис. грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "27 квітня відбудеться вебінар "Як працювати з 800 контрагентами та не потонути в паперах. Досвід Prozorro"

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Завдяки конкуренції постачальників на цих торгах державні та комунальні органи влади та підприємства змогли заощадити 2,9 млрд грн від запланованого бюджету. 

До цього більшість замовників могли напряму укладати контракти з постачальниками на суму до 200 тис. грн (для закупівель товарів та послуг) та 1,5 млн грн (для робіт). Для підприємств-монополістів ця сума була ще вищою: 1 млн грн для робіт і послуг та 5 млн грн для робіт. 

Водночас оновленим Законом передбачено і більш швидку альтернативу обов’язковим спрощеним закупівлям — електронний каталог Prozorro Market.  У державному онлайн-магазині замовники можуть в кілька кліків купувати невеликі партії товарів широкого вжитку: пальне, канцелярію, продукти, комп’ютерну техніку, медичні вироби тощо. 

“Електронний каталог Prozorro Market продемонстрував, що публічні закупівлі можуть бути не лише ефективними та справедливими, а й швидкими та позбавленими бюрократії. Більше того, це чудовий інструмент для малого бізнесу. Для доступу до ринку публічних закупівель підприємцям достатньо один раз пройти кваліфікацію в Prozorro Market, а потім просто отримувати замовлення на свої товари”, — прокоментувала заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді.

Крім того, серед позитивних результатів від запровадження нового Закону можна відзначити:

  • 1,8 млрд грн вдалося заощадити державі завдяки тому, що бізнес отримав право виправляти свої помилки в тендерній пропозиції;
  • замовники захистилися від ризику демпінгу в понад 2000 закупівлях очікуваною вартістю в 4 млрд грн. Усе завдяки тому, що тепер електронна система Prozorro підсвічує аномально низькі пропозиції (які на 30-40% нижчі від цін конкурентів). Учасники мають їх обґрунтувати.
  • 140 млн грн були повернені підприємцям, чия скарга на порушення своїх прав у закупівлях була задоволена Антимонопольним комітетом України. До запровадження нової редакції Закону кошти за подачу скарги бізнесу не поверталися.
  • Удар по “тендерному тролінгу” після зміни тарифів на оскарження в АМКУ. Тепер вони залежать від очікуваної вартості тендеру, тож подача необґрунтованих скарг з метою блокування дороговартісних закупівель втратила будь-який сенс. За рік частка скарг, задоволених Антимонопольним комітетом, зросла з 41% до 55%.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати