16 вересня 2020, 13:55

Рада попередньо підтримала надання кримчанам альтернативи у виборі суду для розгляду справ

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийнятий за основу законопроект №3048 "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя". 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Природній газ можуть дозволити закупляти на товарній біржі: прийнято за основу законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законопроектом пропонується внести до ст. 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" зміни, відповідно до яких особам, які проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (далі - тимчасово окупованій території АР Крим) надати можливість обрати для розгляду спору відповідний суд Херсонської області.

Проектом пропонується частину першу статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" після абзацу дев’ятого доповнити новими абзацами.

Зокрема, за клопотанням сторони спору - фізичної особи, яка постійно проживає на тимчасово окупованій території, розгляд:

- цивільних справ, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - забезпечується місцевим загальним судом Херсонської області за вибором особи;

- цивільних справ, підсудних загальним апеляційним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - забезпечується Херсонським апеляційним судом.

Також таке клопотання може бути подане разом із позовною заявою до визначеного особою суду. У разі подання клопотання після відкриття провадження справа передається до визначеного суду у порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Нагадаємо, Рада продовжила мораторій на стягнення за валютною іпотекою.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати