З 2018 року Мінекономрозвитку та ВОІВ розпочали співпрацю для поширення медіації у сфері ІВ в Україні з метою імплементації Меморандуму про взаєморозуміння щодо альтернативного вирішення спорів. Ключовою складовою стало співробітництво щодо підвищення обізнаності зацікавлених сторін в Україні з процедурами альтернативного вирішення спорів, а також визначення та навчання українських медіаторів з питань інтелектуальної власності.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, 10 та 11 грудня 2020 року відбулася онлайн-конференція "Міжнародний досвід та практичне застосування медіації у сфері ІВ в Україні".
Захід був організований Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) та Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) у співпраці зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ).
З вітальним словом на початку заходу виступили директор департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрій Демчук, завідувач сектору співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері ІВ Департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності Мінекономіки Ірина Мацюк та директор з питань розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Данило Цьвок.
Під час заходу учасників було ознайомлено із особливостями процесу медіації у сфері інтелектуальної власності. Зокрема спікери розповіли про міжнародний досвід та практичне застосування медіації у сфері ІВ Центром ВОІВ з арбітражу та посередництва, а також медіація у сфері ІВ в Україні та особливості документального оформлення процесу.
Спікерами конференції були представник ВОІВ - Леандро Тоскано, керівник Відділу розвитку бізнесу WIPO Arbitration and Mediation Center, представник Укрпатенту - Вадим Лавренюк, медіатор, професіонал з інтелектуальної власності відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності, Укрпатент.
Загалом впродовж двох днів до заходу доєдналося 70 учасників.