13 листопада 2020, 17:41

Проєкт ЄС допомагає правникам з 6 областей долучатися до формування політики у сфері правосуддя

«Право-Justice»

Проєкт ЄС «Право-Justice» вже протягом трьох років допомагає залучати правничу спільноту до процесу розробки державної політики у сфері правосуддя. Така допомога надається шляхом підтримки діяльності Регіональних рад з питань реформи правосуддя, які створені та функціонують в Чернівецькій, Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Одеській областях та на Донбасі. Члени рад взяли активну участь у підготовці законопроєкту про медіацію, змін до Кодексу з процедур банкрутства, пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань виконавчого провадження, функціонування електронного суду та обговорення концепції перехідного правосуддя. Ці та інші підсумки роботи підбили на II Щорічній конференції Регіональних рад реформ правосуддя, яка відбулася 11 листопада 2020 року в Києві за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Сьогодні ми, як ніколи, бачимо наскільки гостро стоять правові питання в Україні. Система юстиції має бути готовою справедливо і якісно вирішувати важливі правові виклики. ЄС сприяє дотриманню принципу верховенства права в Україні, щоб забезпечити стійкий соціально-економічний розвиток, довіру громадян та іноземних інвесторів до України», – зауважив Посол Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні.

Регіональні ради з питань реформи правосуддя є постійно діючими робочими групами, що сприяють втіленню реформ відповідно до принципу ініціативи знизу - через донесення інформації про специфічні для регіону виклики та їх потенційні рішення до центральних органів влади. Як наслідок,правники з регіонів шляхом напрацювання власних пропозицій щодо вирішення проблемних питань мають можливість брати участь у формуванні політики у сфері правосуддя та представляти свої комплексні рекомендації стосовно удосконалення законодавства. Також завдяки фінансовій підтримці ЄС в межах роботи рад міжнародні експерти діляться кращими європейськими практиками з різноманітних питань функціонування системи юстиції.

«Коли об’єднуються професіонали – це завжди великий плюс. Ми вітаємо залучення якомога більшої кількості думок професійної спільноти до обговорення і впровадження ініціатив, які розробляються Міністерством юстиції. Регіональні ради з питань реформи правосуддя – доволі ще новий інструмент, який має великий потенціал», - повідомив Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України.

Процес формування Регіональних рад з питань реформи правосуддя у 6 регіонах тривав з липня 2018 року до лютого 2019 року. До складу рад входять представники широкого кола правничих професій, науковці, студенти та представники громадських організацій, які регулярно зустрічаються, щоб визначати та обговорювати пов’язані з реформою правосуддя теми, що мають найбільше значення для їхнього регіону.

«Ми вітаємо активність учасників Регіональних рад і підтримуємо їхню діяльність, адже завдяки їхнім напрацюванням відбувається важливий діалог між центром і спеціалістами на місцях. Обговорення проблемних питань на місцях і донесення їх до центрального рівня допомагає правникам говорити однією мовою, чути і бути почутими», – зазначив Довідас Віткаускас, керівник проєкту ЄС «Право-Justice».

Регіональні ради стали майданчиком постійного і структурованого діалогу між центральними органами влади і регіонами та засобом формулювання і донесення до центрального рівня потреб і очікувань регіонів щодо напрямків реформи системи юстиції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати