02 липня 2020, 14:24

Продаж алкоголю та тютюну в Duty Free: що з оподаткуванням

Вісник ДФСУ

Ст. 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено вичерпний перелік осіб, які є платниками акцизного податку. Зокрема, платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ФОП-"загальники": розширено перелік витрат".

Згідно ПКУ, реалізація підакцизних товарів (продукції), у тому числі реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, - це операції на митній території України. 

Магазин безмитної торгівлі - це заклад торгівлі товарами, що знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі відповідно до глав 22 та 60 Митного кодексу України від 13 березня 2012 р. №4495-VI. Згідно з Правилами продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затверджених постановою КМУ від 17 липня 2003 р. №1089, продаж товарів магазинами безмитної торгівлі здійснюється громадянам, які виїжджають за межі митної території України, а також пасажирам міжнародних рейсів, які виконуються повітряними та водними транспортними засобами комерційного призначення, що експлуатуються резидентами.

Так, у митному режимі безмитної торгівлі перебувають товари, не призначені для вільного обігу на митній території України. У зазначений митний режим поміщуються іноземні та українські товари, які ввозяться з-за меж митної території України або вивозяться з митної території України. Поміщення українських товарів у митний режим безмитної торгівлі для цілей оподаткування вважається експортом цих товарів. 

ПКУ визначено, що не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України. 

Також звільняються від оподаткування операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється податок на додану вартість у зв’язку з розміщенням товарів (продукції) у митному режимі безмитної торгівлі. 

Як зазначається, іноземні товари, котрі поміщені у митний режим безмитної торгівлі, зберігають статус іноземних товарів, а українські товари, поміщені у митний режим безмитної торгівлі, отримують статус іноземних товарів. Враховуючи викладене, підакцизні товари, що реалізовані магазинами безмитної торгівлі, не оподатковуються акцизним податком з роздрібної торгівлі. 

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати