04 січня 2022, 14:42

Приватні електронні системи відтепер можуть автоматично отримувати дані з ЄДЕССБ

Пресслужба Мінцифри

28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1396 «Деякі питання встановлення розміру плати за доступ до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Водійське, техпаспорт та студентський квиток у Дії відтепер на рівні з паперовими"

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Постановою затверджено порядок та вартість підключення до отримання даних з Е-системи будівництва розміром 1870 грн щомісячно. Для доступу приватним компаніям необхідно буде укласти договір із технічним адміністратором ЄДЕССБ.

Звертаємо увагу, що для звичайних користувачів доступ до роботи в ЄДЕССБ, як і доступ до всієї інформації щодо будівництва на порталі й надалі залишається БЕЗОПЛАТНИМ. Ці гарантії зафіксовані на рівні законодавства.

Встановлення плати стосується виключно випадків взаємодії АPI ЄДСБ із інформаційними системами приватної форми власності у разі надання доступу до відомостей системи про характеристики об’єктів будівництва та статуси документів щодо них та з обробки статистичних або аналітичних даних.

Ці зміни дають змогу підвищити прозорість на будівельному ринку, оскільки сервіси перевірки нерухомості зможуть у режимі реального часу отримувати інформацію щодо стану будівництва.

Також набори даних щодо будівництва можна переглянути на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати