«Захист інновацій, творінь і винаходів, які живлять нашу країну, життєво важливі для нашого економічного процвітання і національної безпеки». Президент Дональд Дж. Трамп
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Президент США Дональд Трамп обмежив в'їзд в США вченим та аспірантам з Китаю «з метою захисту інтелектуальної власності та технологій країни». Виняток на в'їзд зроблять для студентів, які прибувають в країну на законних підставах. Про це сказано в опублікованому 29 травня Білим домом бюлетені.
«Президент Трамп видав прокламацію, щоб обмежити в'їзд громадян КНР, пов'язаних з організаціями, які реалізують або підтримують стратегію китайського військового і цивільного об'єднання (Military-Civil Fusion - MCF)», - йдеться в повідомленні. У прокламації також стверджується, що Китай краде американські технології, що загрожує безпеці і економіці США. Стратегію MCF Трамп назвав спробою КНР створити «найбільш технологічно просунуті збройні сили в світі».
Збереження американської надійності: Президент Трамп гарантує, що США залишається у військовому й технологічному домінуванні. США є провідним новатором у технологіях наступного покоління, в тому числі у військових цілях. Китайська стратегія MCF - це спроба створити найбільш технологічно просунуті збройні сили в світі будь-якими необхідними засобами, в тому числі шляхом кооптації і примусу. Завдяки китайській стратегії MCF, Народно-визвольна армія використовує деяких китайських студентів і дослідників для крадіжки американських технологічних секретів і інновацій. Не можна допустити, щоб Китай просував свій військовий розвиток через доступ до освітніх і дослідницьких центрів США. Президент Трамп не дає Китаю купувати критично важливі американські технології, які могли б підвищити його військову міць і загрожувати інтересам у галузі національної безпеки, призупинивши і обмеживши в'їзд у США студентів і дослідників з Китаю, яким загрожує високий ризик.
Китайська ініціатива Міністерства юстиції та Федеральне бюро розслідувань направляють ресурси на виявлення та судове переслідування за крадіжку комерційної таємниці, хакерство і економічне шпигунство. Як зазначається, президент Трамп успішно використовував тарифи, щоб переконати Китай підписати Торговельну угоду першої фази, яка забезпечила істотний захист для американських підприємств і робочих. Президент вжив заходів проти Китаю, щоб захистити американських виробників від недобросовісної конкуренції та контрафактної продукції, запобігання доступу іноземних зловмисників до інформаційних мереж США.
22 травня Міністерство торгівлі США оголосило про внесення до «чорного» списку 33 китайських компаній і урядових організацій. Вісім компаній і Інститут судової експертизи Міністерства громадської безпеки КНР виявилися під санкціями через участь в «кампанії репресій і масових незаконних затримань» стосовно уйгурського і інших мусульманських меншин. Решта компаній і організації США підозрюють в діяльності, що загрожує національній безпеці країни, і створенні зброї масового ураження.
Джерела