21 травня 2020, 18:36

Президент підписав "банківський" закон

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" №590-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 13 травня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Більшість громадян України за останні 2 роки не мала проблем з банками, - опитування".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Так, документ передбачає комплекс змін, спрямованих на вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку.

Крім цього, законом запроваджуються оновлені механізми виведення банків з ринку, які спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку. Як зазначається, такий крок сприятиме надійності та стабільності банківської системи, відновленню довіри до неї з боку вкладників і кредиторів.

При цьому реалізація положень закону допоможе підвищити якість та ефективність виконання НБУ своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, завершити процедури виведення банків з ринку / ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами.

Нагадаємо, оприлюднено новий порядок проведення фінмоніторингу банками.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати