Внесений на розгляд Верховної Ради президентський законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" є виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, заявив представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Венеційська комісія відреагувала на рішення Президента звільнити всіх суддів КСУ".
Про це йдеться у повідомленні офіційного інтернет-представництва Президента України.
Він зауважив, що у зв'язку з істотними загрозами національній безпеці України, які виникли в результаті ухвалення Конституційним Судом в умовах реального конфлікту інтересів, із численними грубими порушеннями законів про КСУ та про запобігання корупції рішення від 27 жовтня про неконституційність антикорупційного законодавства, Глава держави ініціював проект політико-правового рішення щодо перезавантаження Конституційного Суду.
"В екстраординарних умовах, у яких опинилася держава в результаті ухвалення КСУ рішення № 13-р, рішення Президента України запропонувати Верховній Раді вирішити кризову ситуацію політико-правовими засобами є абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією України", – наголосив представник Президента в КС.
Федір Веніславський зазначив, що виконання рішення Конституційного Суду від 27 жовтня призведе до того, що будь-які наступні зміни до антикорупційного законодавства будуть визнані нинішнім складом КС неконституційними, оскільки Суд зв'язаний своєю власною "правовою" позицією, сформульованою у вказаному рішенні.
"КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення щодо повернення положень антикорупційного законодавства", – зауважив представник Президента України в Конституційному Cуді.
За його словами, ухвалення парламентом, який представляє інтереси всього українського народу, політико-правового рішення, запропонованого Президентом, забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства та вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії Конституційного Суду.
Нагадаємо, Голова КСУ заявив про продовження тиску з боку ДБР.