11 жовтня 2022, 10:03

Права українських покупців будуть захищати за європейськими нормами: про що йдеться у новому законопроєкті

Пресслужба Мінекономіки

Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за урядовий законопроект №6134 «Про захист прав споживачів». Цей документ передбачає адаптацію українського законодавства до законодавства Європейського Союзу – українські споживачі будуть мати такі ж права і гарантії, як громадяни ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна припиняє реєстрацію у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, пов’язаних з росією"

Законопроєктом передбачено, що покупці в інтернет-магазинах повинні бути захищені не менше, ніж покупці у звичайних торгових офлайн-точках.

Зараз, на жаль, при купівлі товарів в інтернет-магазинах споживачам часто надається недостовірна інформація про продукцію, її споживчі властивості, продавці вказують недостовірну ціну та умови доставки. Буває так, що порушується право споживача на розірвання договору, відмову від продукції та повернення коштів. Тобто обміняти або повернути товар в 14-денний строк тут як правило складніше, ніж у звичайних торгових точках, або зовсім неможливо.

Трапляються випадки, коли на сайті онлайн-магазину навіть відсутні відомості про його адресу, тому Держпродспоживслужба не може перевірити його, у разі коли покупець скаржиться на порушення своїх прав.

Новий законопроєкт ставить в рівні умови як звичайні магазини так і ті, що продають товари через мережу Інтернет.

Ще одне нововведення стосується спрощення захисту прав споживачів в суді. Законопроєктом передбачено звільнення від судового збору в усіх судових інстанціях як споживачів, так і громадських об’єднань, що захищають їхні права споживачів. Це має допомогти населенню отримати швидкий доступ до правосуддя та підвищити рівень їхнього захисту.

Є в законопроєкті зміни, які мають підтримати підприємців та сприяти підвищенню конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу в порівнянні з більш великими компаніями.

З нинішнього законодавства пропонується прибрати таку обтяжливу норму для малого бізнеса, як обмінний фонд товарів. Це товари, які надаються на письмову вимогу споживача на час ремонту товару неналежної якості. Малий бізнес не має змоги утримувати такий обмінний фонд, а це, згідно діючого законодавства, призводить до накладання штрафів за його відсутність.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати