06 травня 2021, 10:09

Працівники аргентинської компанії встановлюють зарплату один одному: як працює така форма управління

Аргентинська компанія програмного забезпечення радикально підходить до управління працівниками. 10Pines намагається бути прозорою і демократичною і навіть дозволяє співробітникам встановлювати зарплату один одному. Про це повідомляє веб-сайт BBC.

Читайте також: "Середа — «маленька субота»: як шведи розподіляють робочий тиждень"

10Pines – це технологічний бізнес, заснований у 2010 році, який знаходиться в Буенос-Айресі і налічує 85 співробітників. Компанія займається створенням програмного забезпечення для клієнтів, включаючи Starbucks та Burger King, розробляючи онлайнові картки лояльності для клієнтів, програми та платформи електронної комерції.

Щороку 50% прибутку компанії розподіляється серед персоналу. Зарплата працівників визначається тричі на рік на зборах компанії, куди входять усі, крім нових працівників, які все ще проходять випробувальний термін. На таких зборах співробітники можуть запропонувати собі підвищення, необхідність чи обґрунтованість якого потім відкрито обговорюється усіма працівниками.

10Pines прагне мати рівну ієрархію та бути максимально прозорим. Після тримісячного випробувального періоду нові працівники приєднуються до решти команди на відкритих засіданнях, на яких приймаються ключові рішення компанії щодо потенційних клієнтів, витрат, фінансів компанії і звичайно зарплати.

У команді немає загального генерального директора та реальних менеджерів, хоча є партнери, яких називають або партнерами, або майстрами. «Оскільки немає босів, які б вирішували підвищення зарплати працівникам, то ми передаємо ці повноваження людям», – говорить Хорхе Сільва, співзасновник і один із партнерів 10Pines.

Під час фінальної співбесіди при прийомі на роботу кандидат знайомиться з усією командою з 80 осіб, вивчаючи групову динаміку роботи. На цьому етапі немає технічних питань, це більше стосується вивчення інтересів людей і можливості для них побачити, як працює 10Pines. «Навіть якщо кандидати генії, але ми відчуваємо, що ці люди створюватимуть напругу, не «вписуючись» у команду, то на цьому етапі ми припиняємо процес найму», – додає Хорхе Сільва.

10Pines називає свій підхід «соціократією». Компанія була натхненна підходом бразильського бізнесмена Рікардо Семлера та його досвідом перетворення виробничої фірми Semco в «одну родину». Він перетворив своє підприємство на так звану спільну компанію, у якій працівники переглядали питання, що традиційно вирішуються менеджерами. У результаті це призвело до низької плинності персоналу та пожвавило стан фірми.

«Ми сприйняли це як свій головний принцип», – каже Сільва. «Ідея прозорої заробітної плати може стати хорошим способом вирівняти умови, наприклад, між чоловіками та жінками».

«Ми розвивали цей процес протягом 12 років», – пояснює Анджелес Телла Арена, досвідчений розробник програмного забезпечення 10Pines. «Наприклад, ми розпочали обговорення заробітної плати, коли у нас було 30 працівників і боялися, що з 50 не вийде, але згодом ми просто адаптувались. Цей процес потрібно постійно оновлювати, щоб збереглась довіра».

«Головне зрозуміти, що існує різниця між рівними та справедливими. Ми не всі рівні, але ми намагаємося бути справедливими. Ми не хочемо бути схожими на класичну компанію, яка намагається контролювати працівників і поводиться з ними як з дітьми»,– говорить Хорхе Сільва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати