04 листопада 2020, 12:04

Посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин: прийнято за основу законопроєкт

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону 3576 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнято за основу законопроєкт щодо внесення до Держземкадастру відомостей про держкордон України".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, метою законопроєкту є визнання незаконного видобування корисних копалин місцевого значення кримінально караним діянням та посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин в цілому.

Проєктом Закону пропонується статтю 240 Кримінального кодексу доповнити нормами щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, а також ввести відповідальність за незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі та особливо великому розмірі, збільшити штрафи у порівнянні з діючими нормами.

Зокрема, законопроєктом передбачена відповідальність не лише для фізичних, а й для юридичних осіб.

Проєктом також пропонується наділити повноваженнями щодо розрахунку розміру збитків заподіяних державі і пред’явлення претензій про їх відшкодування в результаті самовільного користування надрами центральний орган виконавчої влади у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Нагадаємо, ВРУ узгодила термінологію в законодавстві щодо кримінальних правопорушень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати