13 квітня 2021, 13:18

Посадовцям буде заборонено відкривати рахунки в іноземних банках: законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким встановлюється  заборона відкриття та/або використання рахунків і збереження фінансових активів в іноземних банках для посадовців та членів їх сімей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК представило оновлений Реєстр корупціонерів"

Причина необхідності прийняття документа

У пояснювальній записці йдеться про те, що за останнє десятиліття громадяни України регулярно дізнаються у ЗМІ про нечувані статки, що були здобуті або ж здобуваються особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та членами їх сімей, за час виконання своїх повноважень. Проте більшість з них мають відповідну власність, що зареєстрована не на території України. Отримані корупційним шляхом доходи виводяться із вітчизняної економіки і спрямовуються на задоволення особистих інтересів та потреб.

Поряд із цим автори законопроекту вважають, що у разі наявності у посадовців та членів їх сімей рахунків і збережень фінансових активів в іноземних банках, такі особи можуть бути піддані впливу з боку інших країн. Тобто водночас постає питання захисту суверенітету і національної безпеки України.

Що передбачають норми законопроекту?

Метою законопроекту № 5350 від 08.04.2021 є створення нормативного підґрунтя для заборони відкриття та/або використання рахунків і збереження фінансових активів в іноземних банках для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та членів їх сімей.

Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 49, ст.2056):

- доповнення Розділу IV «Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням» новою статтею 241 «Заборона відкриття та/або використання рахунків і збереження фінансових активів в іноземних банках»;

- внесення змін у статті 52 «Додаткові заходи здійснення фінансового контролю» шляхом виключення частини першої та викладення частини п’ятої у новій редакції;

- встановлення у Прикінцевих та перехідних положеннях 90-то денного строку, з дня набрання чинності цим Законом, можливості здійснення заходів направлених на приведення у відповідність до вимог цього Закону.

Також у Парламенті зареєстровано законопроект № 5351 від 08.04.2021, яким передбачається встановлення адміністративної відповідальності за порушення вищезазначеної заборони. Акт передбачає викладення статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення у новій редакції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати