22 червня 2021, 19:12

Порушення авторських прав користувачами інтернет-платформ: YouTube виграв спір у Європейському Суді

YouTube виграв у справі щодо порушення авторських прав після того, як Європейський Суд заявив, що онлайн-платформи не несуть відповідальності за користувачів, які завантажують несанкціоновані твори, хіба тільки коли платформи не вжили швидких заходів для видалення або блокування доступу до змісту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "CJEU виніс рішення у справі Facebook у Бельгії"

Про це повідомляє вебсайт Reuters.

Ця справа є останньою подією у тривалій боротьбі між європейською креативною індустрією на 1 трильйон доларів та онлайн-платформами. Індустрія вимагала відшкодування за несанкціоновані роботи, які завантажуються.

Ця тематика є частиною широких дискусій щодо того, скільки інтернет-платформи та соціальні медіа повинні зробити для охорони та попередження розміщення несанкціонованого, незаконного контенту. Регулюючі органи Європейського Союзу розробляють нові жорсткі правила, які можуть набути чинності наступного року.

«На сьогодні оператори інтернет-платформ самі не повідомляють громадськість про захищений авторським правом вміст, що незаконно розміщений в інтернеті користувачами цих платформ», – заявив Суд ЄС. «Однак ці оператори мають здійснювати таке повідомлення щодо порушення авторських прав, не лише роблячи доступними ці платформи, а й під час надання доступу до такого контенту громадськості».

Суд ЄС зазначив, що платформи також можуть нести відповідальність, якщо вони не запровадять відповідні технологічні інструменти для боротьби з порушеннями авторських прав їхніми користувачами або якщо вони не надають інструменти на своїх платформах для боротьби із незаконним обміном контентом.

У відповідь на рішення суду речник YouTube заявив: «YouTube є лідером у галузі авторських прав і підтримує власників прав, яким платять належну частку. Ось чому ми інвестували в найсучасніші інструменти захисту авторських прав, які створили абсолютно новий потік доходу для галузі. Тільки за останні 12 місяців ми заплатили 4 мільярди доларів музичній індустрії, понад 30% яких надходить від монетизованого вмісту, створеного користувачами».

«Справа підкреслює тривалу дискусію щодо відповідальності інтернет-платформ, при цьому Європейський Суд надає корисні вказівки національним судам щодо оцінки таких розбіжностей», – прокоментував Нільс Рауер, партнер юридичної фірми Pinsent Masons. «Основним питанням є і залишається, чи виконує платформа досить пасивну роль (відсутність відповідальності) чи активну роль (несе відповідальність). Між цими двома ролями є тонка грань. Завдяки цьому рішенню національні суди зможуть спиратися на додаткові вказівки з Люксембургу, щоб провести межу між «хорошими» (платформами) і «поганими», – сказав він.

YouTube опинився на лаві підсудних після того, як Френк Петерсон, музичний продюсер, подав позов проти компанії та Google у Німеччині через завантаження користувачами на YouTube кількох фонограм, на які він має права.

У другому випадку видавнича група Elsevier розпочала судовий позов проти служби хостингу файлів Cyando у Німеччині після того, як її користувачі завантажили кілька робіт Elsevier на свою платформу в 2013 році без її схвалення.

Згодом німецький суд звернувся за порадою до Суду ЄС, який виніс рішення по обох випадках.

Існуючі правила ЄС звільняють YouTube та подібні платформи від такої відповідальності щодо авторських прав у випадку, коли вони негайно реагують на повідомлення про порушення авторських прав.

Минулого року ЄС вперше за два десятиліття переглянув свої правила щодо авторських прав, щоб допомогти своїм креативним індустріям та прийняв ключове положення, відоме як стаття 17. Норма вимагає від YouTube, Facebook, Instagram та інших платформ обміну встановити фільтри для запобігання можливості користувачам завантажувати захищені авторським правом матеріали. Але це викликало критику з боку груп з питань громадянських прав, стурбованих потенційною цензурою від авторитарних урядів та ризиком для свободи слова. Кілька країн ЄС досі не ввели законодавство ЄС у національне законодавство, частково через пандемію COVID-19.

Європейська комісія також запропонувала набагато ширший Закон про цифрові послуги, який встановлює жорсткі зобов’язання для дуже великих онлайн-компаній, онлайн-платформ та хостингових послуг, підкріплених штрафами у розмірі до 6% доходу компанії за невиконання вимог. Це стосується вебсайтів, послуг інтернет-інфраструктури та онлайн-платформ, таких як інтернет-ринки, соціальні мережі, платформи для обміну контентом, магазини додатків та платформи для подорожей та розміщення в інтернеті. Проєкт цих правил потрібно погодити з країнами ЄС та законодавцями ЄС, перш ніж вони зможуть стати законом. Імовірно, це буде наступного року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати