18 грудня 2020, 10:00

Понад 10 млн грн штрафу заплатить виробник ліків, який скопіював упаковку конкурентів

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України сьогодні прийняв рішення накласти штраф у розмірі 10 млн 191 тис. грн на ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». Компанія для свого лікарського засобу «Цитрамон-Здоров’я» використовувала упаковку, оформлення якої було дуже схожим на те, яке використовує його конкурент ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» для лікарському засобу «Цитрамон-Дарниця».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував ДТЕК на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем"

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

До Комітету звернулося ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» з заявою про порушення. Товариство звернуло увагу на наявність в аптечних мережах добре відомого пересічним споживам, лікарського засобу з назвою «Цитрамон», упаковка якого оформлена в схожому з їх продуктом стилі.

У ході розгляду справи Комітет встановивив, що ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» раніше за ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» почало використовувати відповідне оформлення упаковки для свого товару.

Крім того, заявник здійснював просування власної продукції, яке серед іншого полягало у замовлені рекламних послуг із оригінальним оформленням упаковки на телебаченні, носіях внутрішньої реклами, в друкованих ЗМІ, на радіо та у мережі Інтернет тощо. За цей час Фармацевтичною фірмою «Дарниця» було напрацьовано відповідну ділову репутацію та сформовано позитивний імідж свого продукту.

Комітет проаналізував наявні матеріалами справи та дійшов висновку щодо можливості змішування двох упаковок «цитрамонів» та наявності порушення у діях ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Питання схожості окремого елементу упаковки (знак «Цитрамон») відповідача зі знаком для товарів і послуг «Цитрамон» заявника було предметом розгляду судової справи. Судами також було встановлено змішування за наведеними елементами, що корелюється з підходом Комітету при розгляді справи про порушення ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Нагадаємо, АМКУ оштрафував ТОВ "Зеонбуд" на понад 25,7 млн грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати