04 червня 2025, 15:53

Підвищення цін на курячі яйця: АМКУ розпочав справу стосовно двох найбільших виробників

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причини підвищення цін на курячі яйця, зокрема, у жовтні 2024 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Суд: Розпорядження майном партії не для здійснення статутних завдань порушує публічний порядок» 

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Зазначається, що у квітні 2025 року Антимонопольний комітет надавав десятьом найбільшим виробникам/реалізаторам курячих яєць обов’язкові для розгляду рекомендації про запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Разом із тим, в ході проведеного дослідження АМКУ детально проаналізував господарські показники найбільших виробників та виявив в їх діях ознаки порушення конкурентного законодавства.

Тому в кінці травня 2025 року Комітет розпочав розгляд справи за ознаками вчинення групою компаній «Авангард» та групою компаній «Ovostar Union» порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій при формуванні ціни на курячі яйця без об’єктивних на те причин на ринку.

Відповідні групи компаній є найбільшими виробниками курячих яєць у шкаралупі та, відповідно, мають вплив на цей ринок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати