21 жовтня 2020, 12:21

Подання декларації з ПДВ та сплата ПДВ у разі зміни суб’єктом господарювання місцезнаходження

Головне управління ДПС у м. Києві

У разі зміни суб’єктом господарювання місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, подання податкової декларації з ПДВ та сплата ПДВ здійснюється за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січня наступного року – за новим місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Лікування за рахунок працедавця: за яких умов без оподаткування?"

Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України, у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків, сплата визначених законодавством податків і зборів, після реєстрації, здійснюється за місцем попередньої реєстрації, до закінчення поточного бюджетного періоду.

Нормами п. 10.13 розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 визначено, що у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання – платника податків, сплата визначених законодавством податків і зборів, після такої реєстрації, здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Починаючи з 01 січня наступного року, платник податків подає податкові
декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання), (основне місце обліку).

Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми ст. 45 Бюджетного кодексу України та п. 7.3 розд. VII Порядку № 1588, є:

  • юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу України;
  • відокремлені підрозділи юридичної особи;
  • особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Для зазначених платників сплата податків та подання звітності, здійснюється за новим місцезнаходженням (місцем проживання) з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання).

Нагадаємо, наявність податкового боргу можна перевірити у е-кабінеті платника податків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати