10 квітня 2024, 17:07

Під час окупації Бучі вбивали цивільних: ідентифіковано військовослужбовців зс рф

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Ідентифіковано та повідомлено про підозру командиру дивізіону 234-го десантно-штурмового полку дивізії повітряно-десантних військ зс рф та навіднику 4-ї десантно-штурмової роти в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Катував цивільного під час окупації Київщини: повідомлено про підозру військовослужбовцю рф".

За даними слідства, у березні 2022 року командир самохідного-артилерійського дивізіону перебував поблизу одного з будинків на території м. Буча.

"Він достовірно знав, що мешканці будинку надають першу медичну допомогу пораненій жінці. Військовий рф без попередження відкрив прицільний вогонь з автоматичної зброї в напрямку веранди, де перебували мешканка будинку та поранена жінка. Потім військовослужбовець зс рф пройшов на територію двору будинку і почав повторно стріляти в сторону жінок та чоловіка, який перебував біля вхідних дверей. Від отриманих вогнепальних поранень вони померли на місці"– йдеться в повідомленні.

Також встановлено, що в березні 2022 року інший військовий рф – навідник 4-ї десантно-штурмової роти – спустився до підвального приміщення житлового будинку в м. Буча, де ховались цивільні, та наказав їм здати мобільні телефони для перевірки.

"Водночас наказав одному з цивільних чоловіків зібрати телефони та винести їх на вулицю. Отримавши наказ, потерпілий попрямував до виходу з підвального приміщення. Після цього військовослужбовець зс рф біля входу до підвального приміщення без попередження відкрив прицільний вогонь з автоматичної зброї в потерпілого, який перебував на сходах до підвального приміщення. Від отриманих вогнепальних поранень він помер на місці", – заявили в Офісі Генпрокурора.

Крім цьго, там вказали, що всі місцеві жителі були цивільними особами, які не брали участі у збройному конфлікті. У них були відсутні будь-яка зброя, знаряддя чи засоби, що могли б виправдати застосування до них насильства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати