05 жовтня 2022, 17:41

Петиція про скасування заборони виїзду за кордон студентами іноземних ВНЗ набрала 25 тис. підписів

Петиція про скасування заборони виїзду за кордон студентами іноземних ВНЗ набрала необхідних 25 тис. підписів. Тепер її має розглянути Президент України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Перетин державного кордону: хто за що відповідає в пункті пропуску"

Автор петиції просить офіційно надати дозвіл на перетин державного кордону студентам-чоловікам (18-60 років), які навчаються в закордонних навчальних закладах за програмами бакалавра, магістратури або аспірантури. Мова йдеться про тих, хто вступив до 24 лютого 2022 року та після цієї дати.

Ініціатор петиції стверджує, що на багатьох реальних студентів здійснюється психологічний тиск або їм відверто погрожують і вважає, що все це відбувається через відсутність системного законодавчого або нормативного підходів в цьому питанні. 

"Також, Державна прикордонна служба України дозволяла виїзд студентів-чоловіків, які щойно вступили до закордонних ВНЗ. Це було зазначено на офіційному сайті державної служби. Проте, вона в останні тижні різко змінила своє ставлення. На кордоні діють більше "негласні" правила, аніж реальні постанов, як наприклад, випускати тільки тих кому 18-21 років або вимагати додаткові документи, яких немає в офіційному переліку на сайті ДПС України.

Так, воєнний стан передбачає обмеження деяких прав і свобод громадян, але точно не їх повну відмінну. Кожен має право на освіту та наукову або творчу самореалізацію в незалежності від віку або статеву приналежність громадянина",- йдеться у петиції.

Петиція набрала вже 25 172 підписів із 25 000 необхідних. Тепер її розгляне Глава держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати