15 травня 2015, 16:03

Перехід на триланкову судову систему наблизить українські суди до людей – голова ВСУ

Прес-служба Верховного Суду України

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зустрівся з Директором з прав людини та верховенства права Ради Європи, спеціальним представником Генерального Секретаря Ради Європи по Україні Крістосом Джакомопулосом. Зустріч була присвячена реформуванню судової влади шляхом внесення змін до Конституції України, повідомляє прес-служба Верховного Суду України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однією з основних проблем української судової системи Я. Романюк вважає її складність і громіздкість. Судова влада України нині функціонує у 4-х рівнях і 3-х юрисдикціях, а Верховний Суд України, за словами Голови ВСУ, фактично здійснює повторну касацію, що з точки зору європейських стандартів судочинства є неприпустимим.

З огляду на те, яку територію займає Україна, кількість населення, відстань між населеними пунктами для нашої держави оптимальною є триланкова судова система, де у максимально наближеному до людей суді працюватимуть судді різних спеціалізацій, вважає Я. Романюк. Така система здатна не тільки спростити громадянам доступ до правосуддя, зменшити бюджетні витрати на утримання судів, а й раз і назавжди вирішити і проблему розподілу юрисдикцій і сприяти забезпеченню єдності судової практики.

На переконання Голови ВСУ, наслідком збереження системи спеціалізованих судів може стати розкол судової системи через поглиблення проблеми розподілу юрисдикцій та, зокрема, віддаленість судів від громадян, що, зрештою, призведе до й значного зростання обсягів бюджетних витрат на фінансування судової системи в Україні через необхідність на певному етапі збільшення кількості судів.

«Вже сьогодні судова система в Україні, за даними Європейської комісії з питань правосуддя (СЕПЕЖ), є однією з найбільш затратних у Європі, і це – за умови фінансування з року в рік на рівні не більше 50% від потреби. За умови ж 100% фінансування судова система у нашій державі стала б беззаперечним лідером щодо бюджетних витрат на своє утримання», - зауважив Ярослав Романюк.

«Зараз маємо унікальний історичний шанс через зміни до Конституції побудувати в Україні судову систему, яка буде доступною, простою та зрозумілою для людей і відповідатиме найвищим стандартам судочинства країн євроспільноти», – переконаний Ярослав Романюк.

Спецпредставник Генерального секретаря Ради Європи по Україні Крістос Джакомопулос, в свою чергу, наголосив, що органи Ради Європи, в тому числі й Венеціанська комісія, солідарні з позицією ВСУ. «Верховному Суду України відводиться центральна роль у поширенні стандартів Ради Європи не тільки в Україні, а й на території інших країн Східного партнерства. Ви – дуже важливий союзник і партнер Ради Європи», – зазначив К. Джакомопулос.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати