17 травня 2021, 19:03

Пенсійний вік для британських суддів піднімуть до 75 років

Уряд Великобританії має намір підвищити вік виходу суддів на пенсію з 70 до 75 років. Про це повідомляє  британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кліматична криза порушує права людини: студенти Великобританії судитимуться з Урядом"

Міністри мають намір втримати суддів, які пізніше підуть на пенсію, за допомогою законопроекту про пенсійне забезпечення державної служби та судових установ. Уряд шляхом реформування пенсійних механізмів також має на меті закріпити судові надбавки на легальній основі.

Відповідна зміна у законодавство буде прийнята під час чергових парламентських засідань. Обов’язковий пенсійний вік для суддів буде підвищений з 70 до 75 років. Також законопроект передбачає магістратам можливість продовження служби до 75 років за умови наявності «очевидної потреби бізнесу».

Такі заходи призначені для підтримки та утримання кадрів у судовій системі та забезпечення подальшого задоволення вимог судової системи загалом.

Наразі діє закон 1995 року, за яким британські судді виходять на пенсію у віці 70 років. Обов’язковий пенсійний вік (MRA) застосовується майже до всіх нових судових призначень у трьох територіальних юрисдикціях Великобританії: Англії та Уельсі, Шотландії та Північній Ірландії. При цьому лорд-верховний суддя та лорд-канцлер за домовленістю, будучи у пенсійному віці, можуть продовжувати службу головуючого судді на один рік, якщо вони вважають, що це відповідає суспільним інтересам.

Торік британський Уряд провів консультації щодо пом’якшення правил виходу на пенсію. За результатами 1 000 відповідей від магістратських судів, судової влади, адвокатури та інших ключових груп зацікавлених сторін стало зрозуміло, що потреби судової влади значно змінилися з 1995 року. Не тільки зросла тривалість життя, крім цього є занепокоєння тим, що судова система стикається з проблемами спроможності, так як досвідчені кадри досягають пенсійного віку і залишають свої посади. Крім цього, є проблеми з набором нових суддів.

Тому Уряд має намір законодавчо підняти пенсійний вік до 75 років. Для суддів, які бажають працювати після 70 років, проте з графіком неповного робочого дня, Уряд передбачив гнучкі режими роботи. Також планується дозволити мирним магістратам подавати заявки на відновлення на посадах після досягнення 70 років у тих випадках, де є нагальна потреба бізнесу у вирішенні спорів.

Лорд-канцлер Роберт Бакленд, сказав: «Наші судді, магістрати та коронери відомі у всьому світі своєю досконалістю, досвідом та незалежністю. Тому ми сподіваємося на них і не «обриваємо» їхню кар’єру без потреби. Підвищення пенсійного віку означатиме можливість збереження їхнього безцінного досвіду, забезпечуючи при цьому відкритість посад суддів для більш широкого кола талантів».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати