04 травня 2021, 16:07

Кліматична криза порушує права людини: студенти Великобританії судитимуться з Урядом

Троє студентів подали позов до суду, заявляючи, що їхні права людини порушені через неприйняття Урядом Великобританії рішучих заходів щодо кліматичної кризи. Про це повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британія подала до суду на TikTok через збір даних про дітей"

Адетола Стефані Онамаде, Марина Трікс та Джеррі Амоквандо – студенти, які попросили судового перегляду заходів Уряду щодо скорочення викидів вуглецю в країні. Заявники стверджують, що, незважаючи на встановлення нульової цілі до 2050 року в законі та парламенті, яка оголошує надзвичайну ситуацію з кліматом, Уряд не має адекватної дорожньої карти, яка відповідає масштабам кризи.

Розчаровані темпами дій, вони зазначають, що Великобританія знехтувала їхніми правами на життя, на сімейне життя, які захищені статтями 2, 8 та 14 Закону про права людини .

20-річна Марина Трікс, наймолодша заявниця, сказала, що вважає своїм обов’язком притягнути до відповідальності Уряд країни: «Як молодим людям, так і майбутнім поколінням, нам відмовляють у праві на життя через те, що Уряд спрямовує мільярди доларів назад у ті самі вуглецеві економіки, що спричинили цю кризу, а не на вирішення екологічних проблем. Ми знаходимося в епіцентрі руйнувань».

Марина Трікс дізналася про кліматичну кризу ще підлітком, коли читала офіційні звіти про клімат та міграцію. «У Мексиці міграція справді зруйнувала громади та розірвала сім’ї. Ми спостерігаємо прямі наслідки кліматичної кризи для реальних людей, і ми все ще нічого не робимо», – прокоментувала дівчина.

Заявники прагнуть висвітлити зв’язок між кліматичною кризою та соціальною несправедливістю, будь то стать, раса чи багатство, вказуючи на те, що екологічна шкода розподіляється не однаково. Вони переконані, що у Великобританії нелегальний рівень забруднення повітря непропорційно впливає на расово маргіналізовані громади, тому що країна «експортує» свою проблему забруднення пластиком у бідніші країни, а не вирішує її.

Заявників підбадьорили дискусії щодо клімату, які в останні місяці розпочала молодь у всьому світі – від Австралії до Бразилії. Великобританія є однією з 33 держав, де група дітей та молоді хоче набагато амбітніших дій щодо попередження максимального рівня потепління .

Адетола Стефані Онамаде заявив, що цей судовий розгляд є дуже важливим зараз: «Минуло більше п’яти років з часу підписання Британією Паризької угоди, але нам і досі доводиться боротися за застосування справедливості. Наша місія полягає у тому, щоб молодь та громади говорили свою правду владі в залі суду. Ми не можемо більше втрачати час».

Департамент з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великобританії, який відповідає за питання зміни клімату, відмовився коментувати позов. Але у своїй відповіді на лист щодо подання позову урядова юридична група назвала цю претензію «безглуздою», враховуючи те, що Уряд опублікував плани щодо досягнення цільового нульового значення забруднення і повинен опублікувати стратегію кліматичних переговорів цьогоріч у листопаді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати