08 жовтня 2020, 18:31

Пенсійна система України: 5 основних напрямів розвитку

Прес-служба Мінсоцполітики України

6 жовтня 2020 року у Міністерстві соціальної політики під головуванням Міністра соціальної політики Марини Лазебної відбулося засідання робочої групи з розвитку пенсійної системи за участі Голови Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третякової, секретаріату Кабінету Міністрів, представників міністерств, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Державного казначейства, соціальних партнерів та інших.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як отримати допомогу одиноким особам, які досягли 80-річного віку".

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Обговорили 5 основних напрямків розвитку пенсійної системи:

1. Питання прожиткового мінімуму. Сьогодні до величини прожиткового мінімуму "прив’язані" майже 180 норм, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання. Це вдвічі більше, ніж норм, які регулюють питання соціальних виплат, яких 79.

2. Удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі, зокрема встановлення дати щорічної індексації пенсій, її поширення на окремі категорії пенсіонерів, яким пенсія не індексується, встановлення особливостей пенсійного з0абезпечення батьків дітей з орфанними захворюваннями та інше.

3. Запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково.

4. Розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

5. Запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

За словами Марини Лазебної, по першому і другому питанню Мінсоцполітики напрацювало чотири законопроекти, які системно вирішують проблеми, що накопичились і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Нагадаємо, Уряд врегулював порядок оплати послуги "муніципальна няня".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати