25 січня 2021, 15:01

Парламенту пропонують законодавчо врегулювати отримання чеків та технічних паспортів в е-формі

До Верховної Ради України поданий проєкт Закону України № 4616 від 21.01.2021 "Про внесення змін до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та деяких законодавчих актів щодо забезпечення споживачів (платників) інформацією з електронних розрахункових документів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні зможуть реєструвати лікарські засоби "під зобов'язання"".

З пояснювальної записки відомо, що метою законопроєкту є створення законодавчої бази для врегулювання можливості забезпечення споживачів при розрахунках інформацією з електронних розрахункових документів замість використання шкідливих паперових касових чеків та можливості отримання гарантійних документів в електронному вигляді, не порушуючи при цьому прав споживачів щодо гарантійних зобов’язань продавця та щодо захисту персональних даних.

Зокрема, шляхом отримання споживачем від банку-емітента електронного платіжного засобу, яким проведений розрахунок, електронного розрахункового документу встановленої форми та/або доступу до такого електронного розрахункового документа.

Так, проєктом вносяться зміни до Законів України:

- "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг"» щодо зобов’язання фінансових установ повідомлення клієнтів у письмовій або електронній формі про використання при наданні фінансової послуги персональних даних відповідно до законодавства про захист персональних даних;

- "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо надання права банку-емітента платіжного засобу, яким проводиться розрахунок, при проведенні розрахунку із застосуванням електронного платіжного засобу на отримання від фіскального серверу контролюючого органу електронного розрахункового документа для забезпечення надання такого електронного розрахункового документа та/або доступу до такого електронного розрахункового документа платнику платіжної операції;

- "Про захист прав споживачів" щодо можливості надання технічного паспорту або будь-якого іншого документу, що його замінює, споживачу із зазначеними в них гарантійного строку в електронній формі.

Автори законопроєкту переконані, що прийняття цих змін сприятиме уникненню контактів продавців (касирів) та покупців з паперовими касовими чеками, захисту навколишнього середовища, а також більш зручного зберіганні електронних касових чеків та технічних паспортів. Крім того, отримання чеків в електронній формі, та можливість отримання технічного паспорту або будь-якого іншого документу, що його замінює, в електронній формі сприятимуть економії для закладів торгівлі на друкуванні паперових чеків та утилізацію чеків, які не забирають покупці, до 0,1 відсотка від кожної транзакції.

Нагадаємо, ВРУ розгляне способи стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати