21 червня 2022, 16:08

Парламент ухвалив Антикорупційну стратегію

Пресслужба ВРУ

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому Закон України “Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки” (реєстр. №4135), який визначає напрямки державної антикорупційної політики на найближчі роки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада ратифікувала Угоду про скасування ввізних мит і тарифних квот у торгівлі між Україною та Великобританією"

«За» проголосувала конституційна більшість — 310 народних депутатів.

«Відтепер Україна має чітку Антикорупційну стратегію! За попередніми підрахунками, вона допоможе заощаджувати до 200 млрд грн на рік», — зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

 

Метою Закону є досягнення суттєвого прогресу в запобіганні та протидії корупції, а також забезпечення злагодженості й системності антикорупційної діяльності усіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування, передусім, завдяки затвердженню та успішній реалізації Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки.

Подальша, належна імплементація Антикорупційної стратегії дасть змогу знизити рівень корупції в Україні, зокрема, шляхом усунення або мінімізації корупційних ризиків, зменшення кількості корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, зменшення корупційного досвіду громадян та бізнесу, збільшення кількості публічних службовців, громадян та бізнесу, які готові та фактично повідомляють про відомі їм випадки корупції, а також зниження толерантності публічних службовців, громадян та бізнесу до корупції.

Крім того, координація реалізації Антикорупційної стратегії та виконання заходів державної програми здійснюється Національним агентством з питань запобігання корупції, при якому, за потреби, може бути створено координаційну робочу групу з питань антикорупційної політики, як консультативно-дорадчий орган.

Стратегією визначені пріоритетні сектори державного управління:

Справедливі суд, прокуратура та органи правопорядку

Відповідно до цього пункту, Вища рада правосуддя і Вища кваліфікаційна комісія суддів України мають бути перевірені на предмет доброчесності та професійної етики незалежною комісією. Також передбачене створення органу дисциплінарного провадження щодо прокурорів тощо.

Державне регулювання економіки

Повністю прозора система закупівель, автоматизація розрахунків очікуваної вартості, впровадження інформаційно-аналітичної системи управління природними ресурсами тощо.

Державний та приватний сектори економіки

Незалежний аудит стратегічно важливих суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Забезпечення добросовісної конкуренції та здійснення малої приватизації або надання в оренду державного, комунального майна із застосуванням електронної системи Prozorro.Sale.

Податки та митниця

Передбачено створення органу громадського контролю за тим, наскільки доброчесно працює митниця. Зменшується кількість підстав для проведення перевірок органами податкової служби тощо.

Будівництво, земельні відносини та інфраструктура

Мусить бути завершене впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а містобудівною діяльністю буде опікуватися новостворений Містобудівний кадастр. Також проводиться ревізія об’єктів культурної спадщини та внесення об’єктів до відповідного електронного реєстру.

Сектор оборони

Прозоре формування електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів, перевірка існуючої житлової черги військовослужбовців, запуск автоматизованої системи управління чергами на житло для військовослужбовців із іпотечними та лізинговими програмами тощо.

Сфера охорони здоров'я, освіти і науки та соціального захисту

Впровадження електронної системи обліку лікарських засобів та медичних виробів у всіх державних і комунальних закладах охорони здоров’я, інформація з цієї системи буде публікуватися у форматі відкритих даних тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати